Poprad otočil takmer stratený zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:4 pp (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)

Góly: 4. Regenda (Šoltés, Suja), 53. Regenda, 55. Suja (Mihálik, Šoltés) – 8. Handlovský (Mešár), 20. Matej Paločko (Matúš Paločko, Handlovský), 60. Matúš Paločko (Seigo, Drgoň), 61. Svitana (Skokan)

Rozhodovali: Staňo, Korba – Bogdaň, Stanzel

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

bez divákov

Zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka

HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Erving, Kramár, Hudec – Mešár, Skokan, Svitana – Mashinter, Zagrapan, Livingston – Handlovský, Bjalončík, Matúš Paločko – Hájnik, Jevoš, Matej Paločko – Dzivjak

Hlasy po zápase:

Matúš Paločko, útočník HK Poprad – Mali sme skvelú prvú tretinu, v tej druhej sa len bránilo. Škoda toho konca, po našich individuálnych chybách sme začali prehrávať. Pred zápasom sme si povedali, že budeme hrať do záverečného hvizdu. Verili sme, že vyrovnáme a sa nám to aj podarilo.

Lukáš Handlovský, útočník HK Poprad – Sme radi, že sme predviedli lepší výkon, ako naposledy pred dvoma dňami. Prišli sme s tým, že chceme tri body, bohužiaľ po pár chybách sme bod stratili, ale o tom je šport. Nevzdali sme to za nepriaznivého stavu a sme vďační za dva body. Ukázali sme silu tímu.

Ján Šimko, asistent trénera HK Poprad – S Michalovcami sme už odohrali v sezóne veľa zápasov a sme radi, že máme priaznivú bilanciu. Sme veľmi vďační za dnešné víťazstvo, podporila ho veľká túžba hráčov zápas vyhrať a tiež podal náš gólman výborný výkon. V konečnom dôsledku sme šťastní, ako ten záver zápasu dopadol.

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce – Páčilo sa mi, ako sme dnes hrali s nasadením, strelili sme góly. Som na chlapcov hrdí, už nehráme individuálne, ale ako tím. Zápas bol skvelý, až na tie posledné sekundy a predĺženie. Sme však už na dobrej ceste.