Poprad otočil zápas so Zvolenom a vyhral po nájazdoch

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Prvú väčšiu šancu zápasu sme videli v 5. minúte, keď Petranova strela narobila Tomekovi problémy, ale z následnej skrumáže sa nepodarilo domácim skórovať. V 7. minúte sa usadili Zvolenčania na dlhšie v popradskej obrannej tretine a Vandanovu odrazenú strelu od mantinelu dorazil do bránky Lušňák – 0:1. V 10. minúte mohol ísť Zvolen do dvojgólového vedenia, ale Vandasov teč zastavila konštrukcia popradskej bránky. Poprad mohol vyrovnať v závere prvej tretiny, keď mal veľmi silné dve minúty, gól jeho aktivita však nepriniesla.

Domáci začali druhú tretinu aktívne a už v 22. minúte vyrovnal Bondra, keď tečoval Petranovu strelu – 1:1. Následne však rozlet Popradu spomalili dve vylúčenia a to druhé Zvolen využil. Zuzinovu strieľanú prihrávku pekne nadvihol v 29. minúte pod hornú žŕdku Kytnár – 1:2. Poprad postupne prebral opäť iniciatívu a v 32. minúte obrovský závar využil na vyrovnanie svojou dorážkou Mlynarovič – 2:2.

Tretiu tretinu začali oba tímy opatrnejšie, ale nebezpečnejší boli domáci Kamzíci. V 48. minúte nebezpečne strieľal Bjalončík, brankár Zvolena ani nevedel, kde puk vyrazil. O dve minúty neskôr mohol rozhodnúť definitívne Paukovček, z otočky však netrafil prázdnu bránku. Riadny hrací čas nepriniesol rozuzlenie a tak prišlo na rad predĺženie.

V ňom už po 47 sekundách mohol rozhodnúť Vandane, ale jeho strelu spomedzi kruhov zastavila žŕdka. Minútu pred koncom ušiel do samostatného nájazdu Erving, ale prestrelil bránku. Rozhodnutie teda priniesli až samostatné nájazdy, ktoré Poprad vyhral 3:1.

Góly: 22. Bondra (Petran, Zagrapan), 33. Mlynarovič (Svitana, Erving), rozhodujúci samostatný nájazd Bondra – 7. Lušňák (Vandane), 29. Kytnár (Zuzin, Drgoň)

Rozhodovali: Kalina, Haszonits – Bogdaň, Árkovics

Vylúčení: 6:5, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

1 589 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Kozák, Salija, Brejčák, Petran, Erving, Ťavoda, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Koyš – Zagrapan, Paukovček, Bondra – Takáč, Heizer, Abdul – Paločko, Bjalončík, Macík – Václav

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Drgoň, Roman, Vandane, Pöyhönen, Zeleňák, Růžička, Charnaok, Halama – Obdržálek, Kytnár, Chovan – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovský, Holovič, Zuzin – Lušňák, Petráš, Andrisík

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Do zápasu sme vstúpili s veľkým rešpektom, prvých desať minúť bol Zvolen lepší, potom sme zlepšili pohyb a hra sa vyrovnala. Pod tlak nás dostávali iba pri našich oslabeniach. Hrali sme dobre kolektívne a kompaktne, tá remíza po riadnom čase je zaslúžená, aj keď sme mali šance, efektivita je slabá.

Andrej Podkonický (tréner HKM Zvolen) – Tak my sme začali hrať hokej až v tretej tretine. Môžeme ďakovať brankárovi Tomekovi, že sme neprehrávali o tri, štyri góly. Poprad nás držal v zápase iba vďaka presilovkám. V hre 5 na 5 sme boli jasne horší. Vieme na čom musíme do ďalších zápasov popracovať.