Poprad padol po nájazdoch s Krakovom

HK Poprad – Comarch Cracovia 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Zápas sa začal poriadnym tempom a tvrdou hrou, prvú šancu mal v 2. minúte Paločko, sám pred gólmanom Krakova sa nepresadil. V 5. minúte prevzal puk v popradskom pásme Ježek a jeho bekhend skončil v sieti – 0:1.Kamzíci sa dočkali vyrovnania v 11. minúte. Brejčák vystrelil z ľavého kruhu a puk skončil v bránke – 1:1.. V 14. minúte ušiel do úniku Voroshilo, ale puk sa mu v rozhodujúcej chvíli skĺzol z čepele.

Hneď na začiatku druhého dejstva šiel Poprad do vedenia. Svitana v páde prihral Livingstonovi a jeho strela prepadla za krakovského gólmana – 2:1. V 33. minúte poriadne zatlačili Krakovčania Poprad počas presilovky, ale pár sekúnd pred jej koncom ušiel do úniku Kundrik, ale neskóroval. Necelé tri minúty ušli bieločervení do prečíslenia a Kaminski ho premenil – 2:2. Poprad bol počas celej tretiny jasne aktívnejší, ale dokázal z tlaku vyťažiť iba jeden gól.

Poprad išiel do vedenia v 49. minúte. Nariadené trestné strieľanie za faul na Svitanu premenil Skokan – 3:2. Kamzíci dostali o niekoľko okamihov výhodu presilovky o dvoch hráčov. Tú nevyužili a prišiel trest. Krakov dostal šancu hrať presilovku a Kapica na dvakrát dorazil Ježekovu strelu – 3:3. V predĺžení bol aktívnejší Poprad, dokonca dostal šancu v presilovke, gól však nedal. Pár sekúnd pred koncom sa to zakončenia dostával Mešár, ale v koncovke zlyhal. V nájazdoch bol úspešnejší Krakov, ktorý premenil dva, Poprad len jeden.

Poprad má postup stále vo vlastných rukách, ak sa nechce spoliehať na Asiago, musí Karagandu zdolať aspoň za 2 body.

Góly: 11. Brejčák (Svitana), 21. Livingston (Skokan, Svitana), 49. Skokan (tr. str..) – 5. Ježek, 37. Kamiňski (Shirley), 56. Kapica (Ježek), rozh. nájazd Nemec

Rozhodovali: Sewell (V.Brit.), Šindel (ČR) – Kucharewicz, Nenko (obaja Poľ.)

Vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

1300 divákov

Poprad: Čiliak (Tomek) – Demo, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, M. Mešár, Ulrych – Livingston, Skokan, Svitana – Handlovský, Mešár, Šišovský – Kundrik, Paločko, Valigura – Dzivjak, Jevoš, Nahálka

Cracovia: Perevozčikov (Zabolotny) – Saur, Gula, Dudáš, Müller, Karlsson, Csamango, Kamiňski, Popitich – Nemec, Shirley, Miščenko – Bodrov, Ismagilov, Vorošilo – Kinnunen, Jacenko, Brynkus – Bezwinski, Ježek, Kapica