Poprad padol v poslednej päťminútovke

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Prvá tretina priniesla opatrný hokej. Skóre mohol zmeniť v 5. minúte po individuálnej akcii Livingstona, v poslednej chvíli trafil Škorvánkov betón. Michalovce mali najväčšiu šancu zásluhou Mašlonku, ktorého strelu zastavila žŕdka.

Počas jedinej popradskej presilovky ušiel do úniku Suja, Vošvrda ho vychytal. Tesne po jej skončení načasoval prihrávku Haščák na Handlovského a ten usmernil puk do odkrytej domácej bránky – 0:1. Michalovce trafili žŕdku aj v druhej tretine, strelcom bol Regenda.

V 54. minúte spálil tutovku Haščák a Poprad kruto doplatil na slávne nedáš-dostaneš. O minútu nato vystrelil Takáč a puk sa nešťastne obtrel o Zagrapanovu hokejku – 1:1. O ďalšiu minútu ušli Michalovce do prečíslenia a Vošvrdu prestrelil Erkinjuntti – 2:1. V 58. minúte sa zrodilo ďalšie prečíslenie, tentokrát až troch na jedného, Vošvrda Poprad zachránil výborným zákrokom, ale závar pokračoval a puk dopratal do bránky Šoltés – 3:1. Michalovce si tak pripísali na konto prvú výhru v sérii.

Góly: 55. Takáč (Mudrák), 56. Erkinjuntti (Korhonen, Lalancette), 58. Šoltés (Suja, Takáč) – 24. Handlovský (Haščák, Seigo)

Rozhodovali: Baluška, Novák – Synek, Kacej

Vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše Ťavoda a Preisinger 10 min. za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0

bez divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Kolusz, Southorn, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Lehtonen, Mašlonka – Lačný

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Višnevskij, Seigo, Ulrych, Hudec – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Mashinter – Handlovský, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Matej Paločko, Mešár – Jevoš

Hlasy po zápase:

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: „Boli sme trpezliví a vyplatilo sa. Po celý zápas sme tvrdo pracovali. Toľkokrát sme hrali s Popradom, že sa priam dokonale poznáme. Dnes sme mali aj viac šťastia než súper.“

Peter Mikula, tréner HK Poprad: „Zbytočný gól na 1:1 v čase, keď sme mali zápas pod kontrolou. Predtým sme nedali niekoľko vyložených šancí, tie však mali aj domáci. Asi nás 6 minút pred koncom opustilo šťastie. Výhra domácich je asi zaslúžená. Gól Takáča sa ukazoval ako lacnejší, ale uvidíme, pozrieme si video. Myslím si, že nebude problém motivovať našich hráčov do ďalšieho zápasu.“