Poprad po dobrom výkone prehral s Vaasanom, fanúšikovia ho vytlieskali

HK Poprad – Vaasan Sport 4:5 (0:1, 3:4, 1:0)

Úvod zápasu patril Popradu. V 6. minúte trafil počas presilovej hry hornú žrď Svitana. O pár sekúnd neskôr prenikol cez obranu Yogan, gólman hostí jeho strelu vyrazil ramenom. Yogan mohol skórovať v presilovke opäť, ale v dobrej pozícii minul bránku. Fínsky Vaasan využil hneď svoju prvú presilovku. Počas nej tlak stupňoval a strelu Hjalmarssona z prvej nemal šancu Peters pokryť – 0:1. V 17. minúte chyboval Kundrik, Looke samostatný nájazd nevyužil.

V 50. sekunde druhej tretiny vysunul Valigura do brejku Soberga, toho Reijola vychytal. V 23. minúte počas presilovej hry vypálil od modrej Drgoň a vyrovnal – 1:1. Vaasan odpovedal bleskovo už po 18 sekundách. Looke nikým nekrytý pred popradskou bránkou nedal Petersovi šancu – 1:2. V 26. minúte využil tlak hostí Eriksson. Ten mal pred bránkou Popradu dosť času aby nasmeroval puk správnym smerom – 1:3. V 29. minúte ušiel do nájazdu Paukku a bekhendom zavesil – 1:4. Poprad znížil o 52 sekúnd vďaka využitiu presilovej hry. Mlynarovičovu nahrávku si zrazil za vlastného brankára fínsky obranca – 2:4. O dve minúty neskôr si dal vlastný gól aj Poprad. Lookeho nahrávku korčuľou usmernil za Petersa domáci obranca – 2:5. V 38. minúte využil Poprad ďalšiu presilovku. Peknú akciu domácich zakončil do odkrytej bránky Mlynarovič – 3:5. O pár sekúnd neskôr nevyužil nájazd Sokoli.

Vaasan mohol udrieť už po pár sekundách tretieho dejstva, Hjalmarssona vychytal Peters. Fíni sa snažili držať Poprad na odstup. Kontaktný gól priniesla akcia Paločka a zakončujúceho Sokoliho v 52. minúte – 4:5. Poprad to ešte skúsil v závere v hre bez brankára, gól z toho nepadol. Diváci na štadióne ocenili dnešný výkon potleskom. Kamzíci sa stretnú zajtra v súboji o tretie miesto s Kladnom, Vaasan vo finále vyzve Banská Bystrica.

Góly a asistencie: 23. Drgoň (Svitana, Søberg), 29. Mlynarovič (Yogan), 38. Mlynarovič (Valigura, Vainio), 52. Sokoli (Paločko, Petráš) – 11. Hjalmarsson (Lööke), 24. Lööke (Hjalmarsson, Holmström), 26. Eriksson (Stalberg), 29. Paukku (Stalberg), 31. Lööke (Hjalmarsson)

Rozhodovali: Štolc (Švaj.), Štefik– Knižka, Ordzovenský

Vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky 3:0, oslabenia 0:0