Poprad po zlom výkone prehral s Liptákmi

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Úvodné minúty patrili poslednému celku tabuľky. Liptovský Mikuláš sa gólovo chytil až v 14. minúte počas presilovej hry. Pred Todykovom dobre clonil Uhrík, o ktorého sa obtrela presne mierená strela Handlovského – 0:1. Hostia v Poprade dlho neviedli. Už o minútu rovnako v početnej výhode vyrovnal Drgoň s prispením padajúceho obrancu Liptákov – 1:1. Diváci toho viac v prvej tretine nevideli.

Ani v druhej tretine nebolo na ľade vidieť bodový rozdiel z tabuľky medzi obomi súpermi. Poprad v úvode druhej tretiny pohrozil po peknej kombinácii Mlynarovičom, ktorého vychytal Kozel. Na opačnej strane sa hostia dostali do prečíslenia 3 na 1, ale Salija namiesto gólu po faule iba zlomil hokejku o popradskú bránku. Hostia mali na 15 sekúnd k dispozícii presilovku 5 na 3, ale gól dosiahli až z tej pokračujúcej pri hre 5 na 4. Todykova na dvakrát prekonal Elo – 1:2. Vyrovnanie mal na hokejke Mešár, ktorý si na útočnej modrej spracoval ťažkú prihrávku od Livingstona. Jeho sólo mu ale bravúrnym zákrokom zmaril dobre chytajúci Kozel.

Zvýšiť tesné vedenie mohol na začiatku tretej tretiny hosťujúci Matúš Paločko, ale prestrelil bránku. Liptáci sa napokon tretieho gólu dočkali v 42. minúte. Strelcom bol po hrubej chybe Dalhuisena debutujúci Ďurina, pre ktorého spoluhráči odložili aj puk – 1:3. Zobudiť spoluhráčov sa snažil Rymsha, ale pästný súboj s hosťujúcim Walegom aj tak prehral. Posledný Liptovský Mikuláš hral naďalej uvoľnene a domácich k ničomu nepúšťal. Tí zapli na vyššie obrátky až v samom závere stretnutia. Po Livingstonovej delovke zazvonila konštrukcia Kozelovej bránky. Tréner Liptákov Peter Mikula si vzal oddychový čas. Popradská lavička siahla po rovnakom ťahu o niečo neskôr pred presilovou hrou, z hry stiahla aj brankára Todykova. Početná výhoda napokon vyšla domácim dokonale. Už po pár sekundách ju využil Arniel – 2:3. V závere divákov zabavil Mlynarovič, ktorý zadovkou netrafil prázdnu bránku. Poprad po záverečnej dráme na svojom ľade podľahol zachraňujúcim sa Liptákom 2:3.

Góly: 15. Drgoň (Svitana, Arniel), 57. Arniel (Svitana, Drgoň) – 14. Uhrík (Handlovský, Kriška), 37. Elo (Paločko, Obdržálek), 42. Ďurina (Ventelä, Mezovský)

Rozhodovali: Korba, Žák – Šoltés, Ordzovenský

Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Rymsha 5+DKZ za pästný súboj – Walega 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

528 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Adam Drgoň – Martin Kriška

HK Poprad: Todykov (Tomek) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Novajovský, Hudec, Rymsha, M. Mešár – Ully, Arniel, Svitana – Bondra, Mešár, Livingston – Paločko, Mlynarovič, Bjalončík – N. Bondra, Kundrik, Petráš – Sokoli

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Ivannikov) – Varttinen, Ventelä, Kurali, Salija, Mezovský, Pavúk, S. Droppa – Handlovský, Walega, Kriška – Obdržálek, Elo, M. Michalík – Matúš Paločko, Uhrík, Ďurina – J. Jurík, D. Babka, Haluška – Dunčko

Adam Drgoň (obranca HK Poprad) – Ani neviem čo mám povedať. Od začiatku mal Mikuláš lepší pohyb. My sme boli statickí, pomalí na puku, nezrýchlili sme hru. Aj keď sme mali nejaké tyčky a nevyužité šance do odkrytej bránky, celkovo to nebolo dobré. Dostávame strašne hlúpe góly. Každý tréning počúvame, že sa máme tlačiť do bránky. Ja hovorím, že by sme mali hrať to čo vieme a začať to dokazovať na ľade. V kabíne sú skvelí hokejisti, ale musia sa spojiť do jedného tímu.

Ján Šimko (asistent trénera Liptovského Mikuláša) – Už zápas v Košiciach naznačil, čo môžeme od mužstva očakávať. Pre nás nielen s kolegom ale aj pre celý tím to bolo veľmi dôležité víťazstvo. Ukázalo nám, že sa môžeme meriť s každým a splniť ešte sezónny cieľ.