Poprad podľahol doma Trenčínu o gól

HK Poprad – Dukla Trenčín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Zápas začal vo vysokom tempe a Poprad mohol ísť do vedenia v 6. minúte, ale po Mlynarovičovej asistencii a Bucovej strele z prvej vytiahol skvelý zákrok betónom Valent. V 13. minúte našiel Fabian Buca medzi kruhmi a ten z prvej zavesil pod hornú žŕdku – 1:0. V 17. minúte mal Trenčín príležitosť na vyrovnanie, ale Ivanov po Radivojevičovej dorážke puk nakoniec zakryl.

V 23. minúte Kroták krížnou prihrávkou na pravý kruh našiel Mateja Paločka, ktorý ešte nestrieľal, no posúval krížom na svojho brata Mateja. To však už bolo veľa a Matúš Paločko z ostrého uhla gól streliť nedokázal.  V 39. minúte počas presilovky Popradu vybojoval Švec puk pri mantineli, prihral ho medzi kruhy a Hudec z prvej trafil pod hornú žŕdku – 1:1.

V 45. minúte mohol ísť Trenčín do vedenia, keď pohrozil opäť v oslabení, ale prečíslenie dvaja na jedného a Vargovu strelu zneškodnil Ivanov svojou lapačkou. V 49. minúte sa to nakoniec podarilo, keď hostia využili presilovú hru po strele Sojčíka z pravého kruhu – 1:2.

Góly: 13. Buc (Fabian, Mlynarovič) – 39. Hudec (Švec), 49. Sojčík (Mikula)

Vylúčení: 4:6, navyše Bezúch 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia 0:1

Rozhodovali: Kalina, Lauff – Bogdaň, Gajan

2 158 divákov

HK Poprad: Ivanov (Corbeil) – Fabian, König, Davydov, Ježek, Jáchym, Dinda, Brejčák, Česánek – Buc, Mlynarovič, Svitana – Hvila, Heizer, Šitikov – Bondra, Vartovník, Abdul – Kroták, Paločko ml., Paločko

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Páč – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Sojčík, Bulík, Varga – Mikula, Pardavý, Hecl – D. Hudec, J. Švec, Špankovič

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Chcem pochváliť chlapcov za dnešný výkon, jedna chyba v našej presilovke znamenala vyrovnanie a nakoniec aj prehru. Za dnešný výkon sme si zaslúžili bodovať.

Peter Oremus (tréner Dukla Trenčín) – My sme dnes odohrali veľmi kvalitný a kolektívny zápas. Z víťazstva sa tešíme, posúva nás dopredu, bola to skvelá práca celého kolektívu.