Poprad podľahol Liptovskému Mikulášu

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3. Čistým hetrikom v rozmedzí od 13. do 29. minúty sa na víťazstve domácich podieľal fínsky útočník Micke Saari. Liptáci viedli už 4:1, ale Poprad dvoma gólmi v tretej tretine zdramatizoval duel. Vyrovnať sa mu však už nepodarilo a tak podľahol tomuto súperovi druhýkrát za sebou rovnakým rozdielom. Poprad má po 28 zápasoch na konte 38 bodov.

Góly: 12. Walega (Kriška), 13. Saari (Kuru, Karsums), 19. Saari (Karsums, Kuru), 29. Saari (Karsums) – 10. Petráš (Meliško, Paukovček), 50. Záborský (Vainio, Kotvan) 54. Svitana (Bubela, Kotvan)

Rozhodovali: Crman, Novák – Kacej, Tichý, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

1 300 divákov

Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Bakala – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vahatalo, Uhrík – Šmida, Vankúš, Štrauch – Kalousek

Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Brincko, Jasečko – Razgals, Skokan, Svitana – Záborský, Livingston, Bubela – Paločko, Mlynarovič, Kundrik – Juhola, Paukovček, Petráš – Kukuča