Poprad pokoril Detvu o dva góly

HK Poprad – HC 07 Detva 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Po Winter Classic v Banskej Bystrici sa upriamil zrak aj na klasické štadióny. V 5. minúte domáci Buzzeo odobral puk útočiacemu hráčovi Detvy v popradskej obrannej tretine a vyrazil do rýchleho brejku, z pravého kruhu však trafil Zalivinove betóny. Diváci však v ďalšom priebehu prvej tretiny viac vzruchu nevideli okrem drobnej potýčky Bondru a Kukleva dve sekundy pred jej koncom.

V následnej hre štyria na štyroch nahodil Martin Chovan puk o Nechvátalove betóny a Král dorazil do prázdnej bránky – 0:1. Kamzíci vyrovnali v 27. minúte, aktivitu Zagrapana využil Takáč, keď upratal jeho strelu za Zalivina – 1:1. Domáci otočili skóre vo svoj prospech o necelé štyri minúty, Zagrapan obkorčuľoval bránku a jeho strela spomedzi kruhov prestrelila všetko, čo je jej stálo v ceste – 2:1.

Detva takmer vyrovnala v 42. minúte pár sekúnd po skončení presilovej hry, keď ťažila ešte z pokračujúceho tlaku, Hodgson však nepretlačil puk popod ležiaceho Nechvátala. Popradčania dokázali ujsť na rozdiel dvoch gólov počas vlastného oslabenia o päť minút neskôr, prečíslenie dvaja na jedného po Svitanovej krásnej prihrávke využil Bondra – 3:1.

Góly: 27. Takáč (Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (Svitana, Takáč), 47. Bondra (Svitana) – 22. Král (Martin Chovan)

Rozhodovali: D. Konc, Müllner – Rojík, Konc ml.

Vylúčení: 8:4, navyše Petran 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:0, oslabenia 1:0

1 080 divákov

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Miner, D. Brejčák – Ťavoda, Fabian – Petran, Karalahti – Erving – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Macík – Olejník, Kundrík, Abdul

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Martin Chovan, Golian – Sládok, Betker – F. Fekiač, Kuklev – M. Ďaloga, Jendroľ – Török, Murček, Puliš – Hodgson, McLean, Žilka – Král, Matúš Chovan, Gašpar – M. Surový, V. Fekiač, Tibenský

iZlato najlepší hráč zápasu: Patrik Nechvátal – Martin Chovan

Hlasy po zápase:

Dušan Brincko (asistent trénera HK Poprad) – Prvá tretina bola z našej strany taká ľahkovážna, v druhej tretine sme zvýšili aktivitu, tlačili sme sa do bránky, dali sme tam dva góly. Chlapci veľmi dobre zahrali oslabenia a tiež aj Patrik Nechvátal si zaslúži za dnešný výkon pochvalu. V tretej tretine sme veľmi dobre zahrali takticky. Teraz chlapcov čaká dva dni oddych.

Josef Turek (tréner HC 07 Detva) – My sme tu zahrali veľmi dobre prvú tretinu, nedostali sme gól. O výsledku rozhodli naše nevyužité presilové hry, mali sme ich dosť. Vonku sme mali 40 striel, čo je tiež dosť, ale strelili sme iba gól a súper nás porazil.