Poprad porazil doma Košice

HK Poprad – HC Košice 4:3 pp (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0)

Prvé východniarske derby sezóny prinieslo už po 15 sekundách prvú presilovú hru hostí. Tí ju síce zahrali v pásme Poprad, ale nevypracovali si vyloženú šancu. Hneď ako sa dostal Poprad do piatich, začal Oceliarom podkurovať. Veľkú šancu zahodil najprv Skokan. Následne išli hostia do štyroch a prvá presilovková formácia domácich túto šancu využila. Rymsha prihral na ľavý kruh Drgoňovi a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Viac z hry v zvyšku tretiny mali jednoznačne domáci. Košice si vypracovali gólovú šancu 4 sekundy pred koncom počas početnej prevahy, McPhersona vychytal Čiliak.

Aj druhé dejstvo prinieslo peknú hru Popradu. Košice sa na dostrel dostávali iba počas presiloviek, ale ani tie nevyužili. Dokonca ani keď hrali 63 sekúnd vo výhode o dvoch hráčov. V 34. minúte mohli vyrovnať počas oslabenia, Klhůfek bol sám pred Čiliakom, ten ho famózne vychytal. O minútu neskôr hrali Kamzíci presilovku, Svitana nabil Drgoňovi na ľavý kruh a jeho strela prešla popod Košarišťanove betóny – 2:0. V 37. minúte skórovali aj Košičania počas presilovky, Lapšanský tečoval strelu vysokou hokejkou a po porade hlavného rozhodcu s videorozhodcom gól neplatil.

Košičania nezachytili ani úvod tretieho dejstva. Po krížnej prihrávke Livingstona sa pohotovou strelou prezentoval Skokan už po 23 sekundách hry – 3:0. Definitívne K.O. mohol Oceliarom zasadiť Skokan, ktorý sa predral pred Košarišťana. Košický brankár si blafák centra prvej formácie domácich postrážil. V 47. minúte sa v ťažkej pozícii presadil Klhůfek, ktorého trafila do nohy odrazená Rogoňova strela – 3:1. Presný zásah Košíc ešte potvrdil videorozhodca. Na rozdiel troch gólov Popradčania neodskočili ani po nariadenom trestnom strieľaní, ktoré nepremenil kapitán Svitana. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby hostia znížil na rozdiel jediného gólu. Strelcom bol Milý – 3:2. Domáca lavička reagovala oddychovým časom. Vyrovnanie napokon prišlo v 60. minúte, keď presne namieril Klhůfek a zápas poslal do predĺženia – 3:3. V ňom sa parádnou prihrávkou prezentoval Svitana, ktorý posadil na Skokanovu hokejku gól do odkrytej bránky Košíc – 4:3.

Góly: 6. Drgoň (Rymsha, Svitana), 35. Drgoň (Svitana, Rymsha), 41. Skokan (Livingston), 61. Skokan (Svitana, Dalhuisen) – 47. Klhůfek (Rogoň, Saucerman), 55. Milý (Wehrs, Jokeľ), 60. Klhůfek (McPherson, Slovák)

Rozhodovali: Krajčík, Novák – Crman, Orolin

Vylúčení: 8:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

1 484 divákov

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mešár, Paločko, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Rogoň – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Jokeľ