Poprad prehral o gól, Valluš s nečakaným debutom

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Poprad začal zápas aktívne a už po pár sekundách ohrozil bránku hostí Livingston. Michalovce šli do vedenia počas presilovej hry, Žitného strela sa odrazila od pravej žŕdky do Valluša a od neho do bránky – 0:1. Hostia mohli zvýšiť na 2:0 počas ďalšej presilovky, Erkinjunttiho vychytal Valluš. Dalhuisen pri tlaku musel faulovať, Poprad šiel do troch. Presilovke sa ubránil, ale len čo skočil vylúčený Paločko na ľad dorazil Regendovu strelu za popradského gólmana Keränen – 0:2.

Prebiehala len 58 sekunda druhého dejstva a Poprad strelil kontaktný gól. Mešár vybojoval puk na modrej, našiel Livingstona a jeho strela z medzikružia vymietla ľavý horný roh Kaarlehtovej bránky – 1:2. Po góle začal mať Poprad z viac hry a aj striel, ale gól prišiel až v 37. minúte. Svitana našiel naľavo počas presilovky Drgoňa a ten sa nemýlil – 2:2. Škoda, že vyrovnané skóre vydržalo len 22 sekúnd. Keränen získal puk v obrannom pásme Poprad a vystrelil z ľavého kruhu. Dalhuisen zakryl Vallušovi výhľad a puk prešiel do siete pomedzi jeho betóny – 2:3.

V tretej tretine boli nebezpečnejší hostia. Veľké šance spálili Regenda a po ňom v samostatnom úniku Galamboš. Popradčania to dve minúty pred koncom riadnej hracej doby skúšali v šestici, ale v zakončení nemali potrebný pokoj. Poprad tak zaknihoval už piatu prehru v rade, naposledy takúto nepriaznivú sériu potiahol v sezóne 2016/17.

Góly: 21. Livingston (Mešár), 38. Drgoň (Svitana, Brejčák) – 11. Žitný (Regenda, Cameranesi), 20. Keränen (Regenda, Cameranesi), 38. Keränen

Rozhodovali: D. Konc, Krajčík – Jurčiak, Stanzel

Vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

797 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: James Livingston – Janne Keränen

HK Poprad: Valluš (Čiliak) – Brejčák, Drgoň, Demo, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Gonda – Svitana, Bjalončík, Livingston – Šišovský, Bortňák, Mešár – Handlovský, Paločko, Valigura – Šotek, Jevoš, Dzivjak – Sokoli

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Williams) – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Gajdoš, Ťavoda – Regenda, Cameranesi, Keränen – Žitný, Suja, Galamboš – Kukuča, Erkinjuntti, Tibenský – Mašlonka, Lačný, Chalupa

Peter Mikula, tréner Popradu: Na začiatku sme inkasovali z dvoch presiloviek súpera dva góly. Od druhej tretiny to nebolo až také zlé. Zlyhávame na efektivite. Musíme sa dať zdravotne do poriadku. Človekom to zatrasie. Za výkon by si hráči zaslúžili nejaký ten bodík, jednoducho nám nie je dopriate.

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: Víťazstvo sme si zaslúžili. Sústredili sme sa na svoj výkon, nie na to, kto hrá proti nám. V hre 5 na 5 sa nám veľmi nedarilo, ale využitie presiloviek nám výrazne pomohlo.