Preview zápasu HK Poprad vs HK Nitra
9. marca 2018
Preview zápasu HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs HK Poprad
11. marca 2018

Poprad prehral posledný domáci zápas základnej časti

HK Poprad – HK Nitra 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Pred zápasom si prebral pamätnú plaketu a dres pri príležitosti odohrania 1 000 zápasov v lige náš kapitán Štefan Fabian. Prvá tretina priniesla málo vzruchu a gól sme videli v 16. minúte, keď počas presilovej hry našiel v rýchlosti Paulovič voľného Mikuša pred bránkou a ten skóroval – 0:1.

Domáci vyrovnali hneď na začiatku druhej tretiny, keď skrytú Svitanovu strelu spoza hráča dorazil do bránky Bjalončík – 1:1. Nitra kontrovala počas ďalšej presilovky, keď po skrumáži pred bránkoviskom skóroval Mikúš aj napriek tomu, že v ňom stál otočený chrbtom k bránke – 1:2. Napriek obrovskej nevôli na popradskom štadióne rozhodcovia gól uznali. V 33. minúte dve sekundy po skončení ďalšej presilovky využil tlak Nitry Paulovič, ktorý si nakorčuľoval pred brankára Corbeila a nedal mu šancu – 1:3. Na konci tretiny dostal Poprad šancu presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil krásnou strelou pod hornú žŕdku Štrauch – 2:3.

Poprad začal tretiu tretinu snahou o vyrovnanie, svoje šance však nevyužil a Nitra poistila svoj náskok v 49. minúte, keď po Macíkovom prieniku vystrelil spoza obrancu do horného pravého rohu Corbeilovej bránky H. Ručkay – 2:4. Snahu o vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára a tak tri body putujú do Nitry.

Góly: 22. Bjalončík (Svitana), 40. Štrauch (Svitana) – 16. Mikúš (Paulovič, Krištof), 27. Mikúš (Krištof), 33. Paulovič (Mikúš), 49. H. Ručkay (Macík)

Rozhodovali: Lokšík, Müllner – Krajčík, Smrek

Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

1 142 divákov

Zostavy:

Poprad: Corbeil – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Ježek, Česánek – Štrauch, Bjalončík, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Vašaš, M. Nagy, Hvila

Nitra: Lawson – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Korím – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Lantoši, Kovacs, Csányi

Hlasy po zápase:

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – Dnes sme videli dobrý zápas, bol aj z našej strany, mali sme dobrý pohyb. Naša aktivita bola pretavená do ohrozovania bránky súpera. Chýbalo nám kus šťastia, súper využil presilovky, my svoje nie. Zápas nám ukázal naše silné stránky a aj chybičky. Teraz sa pripravíme na B. Bystricu a v play-off dúfam, že sa predstavíme v takej forme, že potrápime nášho súpera.

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry) – Dnes sa stretli dva tímy, ktoré boli psychicky v inom rozpoložení. Poprad má svoje miesto isté, my sme bojovali o prvé miesto v základnej časti. To sme tu chceli využiť, domáci neboli v plnej zostave. V play-off to však bude veľmi nebezpečný tím.

Facebook komentáre