Poprad prehral, Valluš s play-off debutom

HK Nitra – HK Poprad 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

V úvodnej tretine bola cítiť dôležitosť siedmeho duelu. Obe mužstvá predvádzali azda najopatrnejší hokej v sérii. Prvú väčšiu šancu mal v 4. minúte domáci Hrnka, ktorý ale v situácii dvoch proti jednému neuspel. Hostia v úvodnej tretine boli najbližšie ku gólu v 13. minúte, keď Livingston nastrelil tyčku. Rozjasať vypredanú Nitra arénu mohol v 17. minúte Buncis, ale v dobrej pozícii mieril iba do Valluša.

Domáci diváci sa však dočkali v prostrednej časti. V polovici zápasu otvoril skóre spomedzi kruhov Rockwood. Na rozdiel dvoch gólov dal v 34. minúte umiestnenou strelou spoza hráča Hrnka. „Corgoni“ mohli vyhrávať aj väčším rozdielom, to by však nemohol Buncis mieriť iba do žŕdky. Popradčanov podržal v záverečnej minúte mladý brankár Valluš, ktorý zneškodnil už istý gól Bučeka.

„Kamzíci“ potrebovali do tretej tretiny vstúpiť tlakom, čo sa im však vôbec nepodarilo. V 47. minúte navyše inkasovali tretí gól z hokejky aktívneho Bučeka. Popradčania ešte dokázali reagovať v 54. minúte, keď s prispením brániaceho Baláža skončila za chrbtom Honzíka strieľaná prihrávka. To už však bolo pre hostí neskoro a na záverečný tlak im chýbali sily. Nitra tak využila výhodu domáceho prostredia a postúpila do semifinále.

Góly: 31. Rockwood (Raskob, Tvrdoň), 34. Hrnka (Holešinský, Tvrdoň), 47. Buček – 54. Svitana (Skokan)

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Durmis, Synek

Vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

3 600 divákov

Zostavy:

Nitra: Honzík (O´Connor) – Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Pupák, Raskob – Buček, Buncis, Krivošík – Sýkora, Rockwood, Varga – Tvrdoň, Hrnka, Holešinský – Bajtek, Baláž, Drábek – Volko

Poprad: Valluš (Todykov) – Tam, Drgoň, Ulrych, Novajovský, Rymsha, Demo, Hudec, Mešár – Arniel, Skokan, Svitana – Bondra, Livingston, N. Bondra – Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík – Sokoli, Paločko, Petráš

/konečný stav série: 4:3, do semifinále postúpila Nitra/

zdroj: TASR