Poprad rozdrvil Nové Zámky

HK Poprad – HC Micron Nové Zámky 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)

Hostia z Nových Zámkov, ktorý v piatkovom kole nadelili Prešovu až osem gólov, sa v nedeľu večer predstavili v Poprade. Zápas sa ešte iba rozbiehal, keď sa v 3. minúte z dorážky presadil domáci Bortňák – 1:0. Na opačnej strane nebezpečne vypálil Klempa, ale jeho strela skončila na zadnom plexiskle. Z následného protiútoku skóroval Svitana, keď brankárovi Nových Zámkov trestuhodne prepadol puk na bližšej žrdi – 2:0. V 5. minúte mohli hostia znížiť, ale nemožné zahodil Varga a domáce publikum ocenilo potleskom Tomekov famózny zásah lapačkou. Opäť tak platilo otrepané nedáš a dostaneš. Pred Engstrandom zamiešal pukom mladučký Mešár a bekhendom sa nemýlil – 3:0. Hosťujúca lavička preto siahla po výmene brankárov, medzi tri žrde sa postavil Lackovič. Býci si v druhej polovici prvej tretiny vybojovali minútovú dvojnásobnú výhodu v presilovej hre. Po rýchlej kombinácii posielal puk do odkrytej časti popradskej bránky pohotový Farley – 3:1. V pokračujúcej presilovke 5 na 4 unikol Svitana, ale jeho blafák si Lackovič postrážil.

Gólostroj domácich kamzíkov sa nezastavil ani v prostrednej časti hry. V 27. minúte hrali Popradčania presilovú hru a Svitana naservíroval puk pred prázdnu bránku Skokanovi, ktorý pohodlne skóroval – 4:1. Hostia na ľade veľa kazili, čo 33. minúte dokonale využil druhý útok domácich. Handlovský našiel Bjalončíka, ten si položil brankára Nových Zámkov na ľad a Poprad viedol už o štyri góly – 5:1. O minútu neskôr sa znova radovali domáci, strelcom šiesteho gólu do siete hostí bol Livingston – 6:1.

S Novými Zámkami to zle vyzeralo aj na začiatku tretej tretiny. Krátko po návrate Šišku z trestnej lavice sa parádne trafil Svitana – 7:1. Potom prišli chvíľky hosťujúcich strelcov. Najprv Števuliakovu strelu zastavila konštrukcia brány, ale po ňom už presne od modrej čiary namieril obranca Roman – 7:2. Po vylúčení domáceho beka Dema hostia Popradčanov zavreli vo vlastnom pásme, z čoho profitoval gólom do prázdnej bránky po prihrávke Tibora Vargu najlepší strelec Nových Zámkov Juraj Šiška – 7:3. Výsledok ešte prikrášlili aj kamzíci. Po rýchlej kombinácii nechytateľne zavesil James Livingston, ktorý stanovil konečný výsledok zápasu v pomere 8:3.

Góly: 3. Bortňák (Novajovský, Ulrych), 4. Svitana (Skokan, Livingston), 6. Mešár (Šišovský, Drgoň), 27. Skokan (Svitana, Drgoň), 33. Bjalončík (Handlovský, Rymsha), 34. Livingston (Skokan), 41. Svitana (Skokan, Drgoň), 54. Livingston (Skokan, Svitana) – 12. Farley (Varga, Holenda), 44. Roman (Šiška, Klempa), 52. Šiška (Varga, Klempa)

Rozhodovali: Adamec, Jobbágy – Beniač, Bogdaň

Vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráči zápasu: Tomáš Tomek – Austin James Farley

869 divákov

Poprad: Tomek (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mešár, Bortňák, Šišovský – Hudec, Matej Paločko, Dzivjak

Nové Zámky: Engstrand (6. Lackovič) – Hatala, Holenda, Ligas, Bull, Roman, Reini, Hrabčák, Knižka – Števuliak, Šiška, Klempa – Varga, Jackson, Farley – Mišiak, Barto, Kurbatov – Tóth, Ferenyi, Ondrušek

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: Našou snahou bolo nadviazať na solídny výkon zo zápasu v Spišskej Novej Vsi. Vedeli sme, že nás čaká konsolidované mužstvo z Nových Zámkov po vysokej výhre nad Prešovom. Prvá tretina nám vyšla doslova unikátne. Sme šťastní, že sme odčinili domácu prehru s Banskou Bystricou. Zápas sme mali od začiatku do konca vo vlastných rukách a výsledok zodpovedá predvedenej hre.

Gergely Majoross, tréner Nových Zámkov: Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Môj tím je inak vysoko konkurencieschopný, konsolidovaný a predvádza rýchly hokej, ale proti Popradu sme boli všade neskoro a prehrávali sme súboje. Poprad je jeden z najlepších tímov v lige. Mali sme tam šance vrátiť sa späť do zápasu, ale nevyšlo nám to. Čaká nás ešte dlhá cesta.