Poprad rozšíril brankárske rady, prichádza Peter Hamerlík

Popradský klub sa rozhodol zvýšiť konkurenciu na brankárskom poste angažovaním skúseného gólmana Petra Hamerlíka.

„V Capitals sme boli dlhšie dohodnutí, že ukončíme zmluvu, to sa stalo k 31.12., pretože som hlavne nedostal icetime, ktorý som chcel a aj potreboval. Posledné decembrové dni som dostal ponuku od Popradu, následne prebehli jednania, po ktorých sme sa veľmi korektne a rýchlo dohodli,“ povedal po príchode do Popradu 39-ročný gólman.

„Ak mám byť úprimný, najväčším dôvodom prečo som prišiel je vidina úspechu. Sila tímu a snaha dosiahnuť úspech ma motivuje a ja sa posnažím spraviť všetko preto, aby som mužstvu pomohol,“ povedal Hamerlík o ambíciách.

Skalický odchovanec neprichádza medzi úplne nové tváre. „Marek Zagrapan hral som mnou v Třinci, s ním sa poznám veľmi dobre a dlho. Poznám sa aj s Marcelom Haščákom a tiež aj Tomášom Vošvrdom,“ dodal na záver.

Hamerlík začínal s hokejom v Skalici, odkiaľ odišiel do juniorskej OHL, kde pôsobil v tíme Kingston Frontenacs. Bol dvakrát draftovaný do NHL a časť profesionálnej kariéry prežil v AHL a ECHL. Po návrate zo zámoria pôsobil v Senici. Väčšinu kariéry strávil v Česku, kde s tímom Třinca získal titul v roku 2011. Jeho posledným pôsobiskom bola Bratislava Capitals. Bol členom bronzového tímu Slovenska do 18 rokov, v seniorskej reprezentácii cestoval na tri šampionáty, z Helsínk 2012 si priniesol striebornú medailu.