Poprad s jasnou výhrou nad Liptákmi

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Kamzíci chceli odčiniť poslednú domácu prehru s Trenčínom. Začali veľmi dobre. V 3. minúte unikol po pravom krídle do prečíslenia Kukuča a jeho prihrávku usmernil za Kozelov chrbát Petráš – 1:0. 70 sekúnd pred koncom prvého dejstva prevzal puk na útočnej modrej Yogan a jeho švih z pravého kruhu vymietol liptovskú bránku – 2:0.

V polovici zápasu Poprad odskočil Mikulášu na rozdiel štyroch gólov. Stačilo im na to 30 sekúnd medzi 32. a 33. minútou. Najprv sa krásne uvoľnil na pravom kruhu Kukuča a zavesil – 3:0. Následne Poprad predviedol peknú kombináciu po osi Paločko – Söberg a zakončujúci Valigura. Hostia si vzali oddychový čas a vymenili brankára.

Hostia zaznamenali čestný úspech v 56. minúte, keď sa odrazený puk od Kalouskovej korčule dokotúľal za Petersa – 4:1. Poprad okamžite odpovedal a skóre zápasu uzavrel po Yoganovej akcii na dvakrát Paukovček – 5:1.

Góly: 3. Petráš (Kukuča, Mlynarovič), 19. Yogan (Bokroš, Bubela), 32. Kukuča (Mlynarovič), 33. Valigura (Söberg, Paločko), 57. Paukovček (Yogan, Meliško) – 56. Kalousek (P. Valent)

Rozhodovali: Hronský, Jobbágy – D. Konc ml., Ordzovenský

Vylúčení: 7:2 na 2 min., navyše Mlynarovič (Pop.), Mezovský a Uhrík (obaja L. Mik.) 5 min. + DKZ za pästný súboj, presilovky a oslabenia: 0:0

1 201 divákov

Poprad: Peters – Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár – Záborský, Skokan, Svitana – Yogan, Paukovček, Bubela – Petráš, Mlynarovič, Kukuča – Söberg, Paločko, Valigura

Liptovský Mikuláš: Kozel (33. M. Valent) – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Djakov, Hudec, Novajovský, Kapičák – Kuru, Vahatalo, Karsums – Kriška, Šmída, Handlovský – Michalík, Walega, Drábek – Kalousek, P. Valent, Uhrík – Braun

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – My sme šli do zápasu odčiniť prehru s Trenčínom. Aj keď nie som celkom spokojný s našim výkonom, som veľmi rád za víťazstvo. Čo ma ale najviac teší, že sa okrem prvej formácie už gólovo presadzujú aj tie ďalšie. Šarvátku z tretej tretiny neriešim, je to hokej, súper sa tlačil do bránky a my sme ho upratali a z toho vznikla mela. Čaká nás teraz ťažká séria na hosťovských ihriskách, chceme odtiaľ doviezť čo najviac bodov.

Ján Šimko (tréner Liptovského Mikuláša) – Máme tím a aspekty hry, na ktorých sa dá skladať. Neteší ma, že sme z tohto víkendu odišli bodovo naprázdno. Je to preto, lebo sme boli mäkkí a nedôrazní. Ukázalo sa to aj v tomto zápase, hlavne v prvej tretine. My sme neboli v koncovke dôrazní, Poprad áno, preto nám odskočil na dva góly. Ale ako hovorím, som s tímom a hrou spokojný, ale musíme popracovať na iných aspektoch hry, najmä na dôraze v zakončení.