Poprad s prehľadom zdolal Nitru

HK Poprad – HK Nitra 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Poprad vstúpil do zápasu aktívne a hneď v úvode si vybojoval tri presilové hry. Využil až tú tretiu. V 10. minúte presne zamieril Svitana – 1:0. Počas prvej oslabovky Popradu unikol v 13. minúte do nájazdu Petráš a bol faulovaný. Nariadené trestné strieľanie rutinérsky zakončil Záborský – 2:0.

V 23. minúte založil útočnú akciu Brincko, Valigura mu pristavil puk do prečíslenia a mladý obranca volil namiesto prihrávky strelu – 3:0. V 28. minúte využila Nitra presilovú hru zásluhou Švarného – 3:1.

Hneď v úvode tretieho dejstva dorazil Vainiovu strelu za Honzíka Paločko – 4:1. Od tohto momentu to už bola exhibícia Popradu s plejádou nepremenených šancí, hlavne od Yogana. V 53. minúte nakoniec prepadol za nitrianskeho gólmana puk, ktorý ani on nečakal. Postaral sa o to bekhendom Valigura – 5:1.

Góly: 10. Svitana (Skokan, Záborský), 13. Záborský (z tr. strieľania), 23. Brincko (Valigura), 42. Paločko (Vainio), 53. Valigura (Mlynarovič, Meliško) – 29. Švarný (Tvrdoň, Buncis)

Rozhodovali: Korba, Smrek – Kacej, Jurčiak

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

1 421 divákov

Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Nahalka – Záborský, Skokan, Svitana – Valigura, Bubela, Yogan – Soberg, Paukovček, Petráš – Kundrik, Mlynarovič, Paločko

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. – Krivošík, Hrnka, Holešinský – Tvrdoň, Buncis, Molnár – Solenský, Myklucha, R. Varga – Knies, Šramaty, Lacka – Pekarčík

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – My sme toto víťazstvo veľmi potrebovali. Po prehre so Slovanom k nám prišiel ďalší finalista. Aj keď obmenil káder, stále je veľmi kvalitný. V prvej tretine sme využívali chyby a vylúčenia hostí. V druhej tretine sa štandardne trápime, dobre sme odohrali iba päť minút. Chybami sme postavili súpera na nohy, ale dobre zachytal Peters. V tretej tretine sme zjednodušili hru, viac sme strieľali. Hrali sme menej na krásu a viac na efektivitu. Jedine čo ma dnes mrzí, že sme stratili dvoch hráčov.

Normunds Sejejs (tréner Nitry) – Nezačali sme síce zle, ale hneď sme spravili tri vylúčenia, ktoré nás stáli veľa síl. Dostali sme aj gól. V druhej tretine sme začali hrať lepšie, vytvorili sme si šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Robíme zbytočné chyby a máme zlú disciplínu. Teraz si to všetko rozanalyzujeme a musíme na tom popracovať.