Poprad s treťou nešťastnou prehrou v rade

HK Poprad  – HKM Zvolen 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Do tretieho finálového zápasu nastúpili oba tímy bez viacerých zranených hráčov. Prvá tretina bola veľmi opatrná. Jediný vzruch priniesli presilové hry, Poprad ich odohral dve a Zvolen jednu.

Aj v druhom dejstve sa hralo takticky. Zvolen však dokázal využiť presilovku v 28. minúte. Bol to smolný moment pre Poprad, McPherson chcel nahrávať, ale puk sa obtrel a Kramárovu nohu a Hamerlík nestihol zareagovať. Poprad dokázal vyrovnať už o minútu. Dalhuisen nahodil puk na bránku, ktorý stihol tečoval hráč Zvolena Meliško.

Tretia tretina bola opäť opatrná, ale opticky mal prevahu Poprad. Ten však prežil klinickú smrť v 56. minúte pri vylúčení Preisingera. Presilovku obetavo ubránili. Popradská prvá lajna výborne zakombinovala 20 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, Skokan vo výbornej pozícii prestrelil bránku.

Predĺženie prinieslo snahu Kamzíkov o rozhodnutie zápasu. Bol to však opäť efektívny Zvolen, ktorý vykúzlil z jednej šance zlatý gól a mečbal. Ivanova vyrazená strela sa dostala k Melanconovi, ktorý strieľal švihom, puk sa stihol ešte obtrieť o popradského obrancu a skončiť za Hamerlíkom.

Góly: 29. Dalhuisen (Livingston, Tavi) – 28. McPherson (Halama, Bondra), 69. Melancon (Ivan, Stupka)

Rozhodovali: D. Konc st., Novák  – Synek, Jedlička

Vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

341 divákov

Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Hudec, Kramár, Dalhuisen, Demo, Brejčák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Bjalončík, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Zagrapan

Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok, Halama, Jedlička – Ďuriš

James Livingston (útočník Popradu) – Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ale nedokázali sme dopraviť puk do bránky. Treba uznať aj kvality zvolenského gólmana, podržal svoj tím. Snažíme sa, ale jednoducho nám to nepadá. Neskladáme zbrane, veríme, že zajtra dokážeme streliť viac gólov ako súper a pokračovať vo finále.

Filip Mešár (útočník Popradu) – Myslím si, že sme odohrali opäť výborný zápas. Určite sme boli minimálne v dvoch zápasoch lepší a kľudne mohla byť séria aj 3:0 pre nás. Nedokážeme však dávať góly, aj keď šancí máme dosť. Zajtra spravíme všetko preto, aby sme sa to pokúsili otočiť. Otočili sme Michalovce, veríme si, že to zvládneme aj teraz.