Poprad s vysokou prehrou proti Košiciam

HK Poprad – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Pred začiatkom východoslovenského derby medzi Popradom a Košicami si z rúk šéfa domáceho klubu prevzal ocenenie za 200 štart v slovenskej extralige Dávid Bondra. Všetky zápasy odohral v bielo-modrom drese kamzíkov. Z pohľadu popradských fanúšikov to ale bolo všetko k oslavám, pretože už v 1. tretine domáci inkasovali od Košičanov tri góly. Najprv sa v 6. minúte presadil po zmätkoch pred popradským bránkoviskom Linet. „Oceliari“ kombinovali s ľahkosťou, výsledkom čoho bol presilovkový gól Bartánusa. Osamotenému strelcovi Košíc nahral spoza bránky Paršin a Bartánusa tak čakala jednoduchá práca – 0:2. Zo strany hostí to nebolo všetko. Posledne menovaná dvojica si spoluprácu zopakovala ešte v 16. minúte, keď unikla do prečíslenia 2 na 1. Aj tentoraz Bartánusovi servíroval puk ako na „zlatom podnose“ Paršin – 0:3.

Košiciam vyšiel aj vstup do druhej tretine. Hneď na jej začiatku vyhnal Mrázik svojim gólom z dorážky Todykova z bránky Popradu, ktorého nahradil Tomek. Nemohúcnosť Popradu pri zakladaní útoku podčiarkla situácia, keď pri tečovaní puku do útočného pásma trafil Kundrik s pukom do hlavy svojho spoluhráča Nicolasa Bondru. Do prvej väčšej šance sa domáci dostali v 26. minúte. Po chybnej rozohrávke súpera sa medzi kruhmi ocitol s pukom osamotený Petráš, ktorý namiesto strely volil blafák. Z následnej dorážky Kundrik netrafil prázdnu bránku Košíc. V 37. minúte bolo už 0:5. Mrázik ušiel puk z hokejky, ten prešiel celým bránkoviskom popred bezmocného Tomeka až k McPhersonovi, ktorý na vzdialenejšej žrdi poslal puk do odkrytej časti bránky. Čestný úspech zaznamenali „kamzíci“ krátko pred odchodom na druhú pauzu. V presilovej hre sa presadil strelou pomedzi Riečického betóny Ully.

Hostia v dominancii pokračovali aj v tretej tretine. V 42. minúte prestrelil Tomeka Šedivý – 1:6. Košičania na ľade predvádzali jednu peknú akciu za druhou. Najkrajší gól zápasu padol v 48. minúte. Po sérii rýchlych prihrávok našiel Ihnačák pred bránkou Popradu Mrázika, pred ktorým sa odkryla úplne prázdna bránka Popradu – 1:7.

Góly: 39. Ully (Svitana, Drgoň) – 6. Linet (Novota), 9. Bartánus (Paršin, Slovák), 16. Bartánus (Paršin, Slovák), 21. Mrázik (McPherson, Ihnačák), 37. McPherson (Mrázik, Ihnačák), 42. Šedivý (Ihnačák, McPherson), 48. Mrázik (Ihnačák, McPherson)

Rozhodcovia: Adamec, Smrek – Gegáň, Knižka

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

1000 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Cole Ully – Marek Bartánus

Poprad: Todykov (21. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Novajovský, Hudec, Rymsha, Demo – Svitana, Mešár, Bondra – Livingston, Arniel, Ully – Bjalončík, Mlynarovič, Paločko – Petráš, Kundrik, N. Bondra

Košice: Riečický – Saucerman, Deyl, Šedivý, Novota, Romančík, Cibák, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhufek, Chovan, Pereskokov – Lapšanský, Linet, Rogoň

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Najprv musím zablahoželať Košiciam k víťazstvu. Nadviažem nato, ako ukončil hodnotenie tréner hostí. Musím pochváliť a poďakovať sa fanúšikom, ktorí povzbudzovali Poprad do konca zápasu aj za nepriaznivého stavu. Keby nás celý štadión vypískal, nikto by nemohol povedať ani pol slova. Ukázalo to vysokú kultúru divákov, možno nás nechceli dostať ešte do väčšej krízy. Ja sa za tento výsledok hanbím, dúfam, že aj hráči. Čo sa týka zápasu, tak už v prvej tretine sme spravili obrovské chyby. Nepreberáme si hráčov, doslova sa pozeráme, ako si hádžu puk okolo nás. Čaká nás hodne práce, mentálnej, kondičnej a hernej. Tomuto mužstvu verím, ale obávam sa, že ešte niekoľko zápasov potrvá, kým budeme predvádzať hru, akú požadujem.

Kalle Kaskinen (tréner Košíc) – Teší ma víťazstvo. Výsledok 7:1 je možno až veľmi krutý pre Poprad, lebo tento zápas až tak dominantne nevyzeral. My sme mali veľmi dobrú prvú tretinu, využili sme svoje šance. Tiež ma teší, ako sme hrali v tej poslednej, hráči neprestali hrať a strelili ešte dva góly. Teší ma, že sa do hľadiska vrátili diváci. Musím pochváliť domácich fanúšikov, povzbudzovali Poprad za tohto stavu až do konca zápasu. Ukázali veľmi pozitívnu kultúru.