Poprad sa dohodol na výmene s Michalovcami. Kamzíkov posilní Dalhuisen, opačným smerom odchádza Ťavoda

Tipsportligová sezóna je v svojej druhej polovici a play off už nekompromisne začína búchať na dvere. Práve toto obdobie je najlepším na vystuženie kádra, keďže noví hráči majú priestor zohrať sa s tímom a ukázať fanúšikom, čo v nich v skutočnosti je. To je presne prípad Podtatrancov, ktorí nezaháľajú a privádzajú ďalšiu legionársku posilu.

Pod Tatry prichádza urastený a produktívny Holanďan Mike Dalhuisen. Na Zemplín posiela vedenie klubu na výmenu obrancu Jána Ťavodu, ktorý sa bude snažiť opäť o čo najlepšie výkony, tentokrát v drese michalovskej Dukly. Oba tímy zároveň veria, že sa ich novým prírastkom začne dariť ešte viac ako doteraz a zároveň budú prínosom pre tím.

Prvý holandský internacionál v Tipsport lige oblečie dres Kamzíkov po tom, čo sa v Michalovciach uviedol na výbornú. Svoju skvelú formu potvrdzoval už od začiatku sezóny a v doterajšom priebehu sa mu podarilo nazbierať 18 bodov za päť gólov a 13 asistencií. Nová posila sa do Popradu veľmi teší a túži ukázať, čo v nej v skutočnosti drieme. „Novinky o mojej výmene prišli veľmi náhle a bolo to pre mňa trocha neočakávané. Moje pocity bezprostredne po stretnutí s manažmentom HK Poprad však boli veľmi pozitívne a motivačné. Ambície mám totiž vysoké, chcem čo najviac pomôcť tímu a doniesť majstrovský titul do Popradu,“ nechal sa počuť už bývalý hráč Dukly Michalovce.

Celá výmena sa upiekla veľmi rýchlo a pre Kamzíkov sa určite jedná o skvelú posilu. Niet divu, Dalhuisen je veľmi produktívnym a tvrdým bekom, čo tímu spod Tatier iba pomôže za jeho ďalším ťažením smerom k tipsportligovému primátu. „O ponuke som sa dozvedel v momente, keď som bol na výlete v Tatrách počas voľna. Vtedy sa mi kompetentní ozvali s ponukou. Určite očakávam vrelé privítanie od skvelých popradských fanúšikov a budem sa snažiť, aby som si získal ich dôveru a priazeň. Dúfam, že sa mi opäť podarí stretnúť veľa úžasných ľudí a verím, že po sebe zanechám iba pozitívnu stopu,“ pokračoval. „Osobne si dávam za cieľ užiť si čas strávený tu, spoznať toľko ľudí, koľko sa len bude dať a vybudovať si priateľstvá, ktoré mi vydržia ešte veľmi dlho. Ako hráč sa budem snažiť čo najskôr spoznať so spoluhráčmi, budem sa ich snažiť podporovať vo všetkom, v čom sa bude dať a dúfam, že na konci sezóny donesieme trofej práve do Popradu,“ uzavrel sebavedomý Holanďan.

Mike Dalhuisen je pripravený naskočiť už do piatkového zápasu proti Dukle Trenčín, keď si na seba oblečie dres s číslom #89. Verným fanúšikom HK Poprad však odporúčame, aby vo večerných hodinách pozorne sledovali sociálne siete svojich obľúbených Kamzíkov. Môže sa tam totiž objaviť ďalšie (nečakané) prekvapenie.