Poprad si ustrážil vedenie a postúpil

HK Poprad – HC Košice 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Poprad od začiatku prvej tretiny začal sebavedomo s jasným cieľom ukončiť dnešnú sériu. Už v 4. minúte po tlaku Kamzíkov nechali Košičania veľa času Brejčákovi, ktorý potiahol puk medzi kruhy a jeho tvrdá umiestnená strela prepadla za Laca – 1:0. V 8. minúte v presilovke po Takáčovej strele zachytil Laco puk tesne pred bránkovou čiarou. Domáci odskočili Košiciam v 14. minúte, po ďalšom závare sa najlepšie zorientoval Abdul a z otočky prestrelil gólmana Oceliarov – 2:0. V 18. minúte ušiel vo vlastnom oslabení Bondra, pri zakončení bol faulovaný, ale následné trestné strieľanie nevyužil Svitana.

Poprad herne dominoval aj od úvodu druhého dejstva. Prvá obrovská tutovka prišla v 25. minúte, Brejčák dostal krásnu prihrávku na pravý kruh a jeho strela z prvej zastavila spojnica Lacovej bránky. Košičania nestíhali popradskému tempu a boli nútení faulovať. V 27. minúte získali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov a tú aj o minútu neskôr využili. Salija nabil Bellušovi na ľavý kruh a ten z prvej trafil do odkrytej košickej bránky – 3:0. Košice nedokázali využiť presilovku, ktorú získali v 36. minúte a tak šli Kamzíci do kabíny s trojgólovým vedením.

V 44. minúte mohol zvýšiť na rozdiel štyroch gólov Paločko, jeho strelu však vyrazil Laco koncom lapačky. O dve minúty však spravil Fabian chybu na útočnej modrej a Oceliari išli do prečíslenia, ktoré využil umiestnenou strelou Haščák – 3:1. Po tomto okamihu hostia ožili, výsledkom bol súvislý tlak a zníženie na rozdiel jedného gólu po Dudášovej bombe od modrej čiary v 51. minúte – 3:2. Košičania sa snažili o vyrovnanie, po Spilarovej strele v 58. minúte už dvíhali ruky, ale Vošvrda v bránke čaroval. Počas hry bez brankára však ušiel Bondra a jeho nepresnú strelu dorazil do prázdnej bránky Mlynarovič – 4:2.

Góly: 4. Brejčák (Miller, Paukovček), 14. Abdul (Miner), 29. Belluš (Salija, Buzzeo), 59. Mlynarovič (Bondra) – 46. Haščák (Nagy), 51. Dudáš (Šedivý, Suja)

Rozhodovali: Stano, Štefik – Gegáň, Gajan

Vylúčení: 3:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

4 323 divákov (vypredané)

Stav série 4:2, do semifinále postupuje Poprad

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák, Salija, Miner, Erving, Karalahti, Fabian, Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Heizer, Buzzeo – Miller, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Derljuk, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Koch – Spilar, Suja, Nagy – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Romanovi ďakujem za pochvalu. Séria bola skvelá, z 3:0 dali na 3:2 a my museli sme dnes doma vyhrať. Lebo ak by sme dnes prehrali, nebolo by to dobré. Chalani si povedali, že sme dobré mužstvo a dobré mužstvá trikrát po sebe neprehrávajú. Začali sme skvelo, pri dvojgólovom vedení sme mali kopec tutoviek a bál som sa, že sa nám to vypomstí. V tretej tretine si s nami robili čo chceli, tá sila v mužstve Košíc je, spomeniem Laca, Nagya či Haščáka. V tomto zápase nás podržalo aj šťastie, ktoré nás opustilo v Košiciach.

Roman Šimíček (tréner HC Košice) – Ja by som sa najprv vrátil v celej sérii. Problém bol v tom, že sme si Poprad nechali utiecť na tri zápasy. Dnes sme si verili, že to vyrovnáme, pomohol nám posledný domáci zápas. Mysleli sme, že dnes prídeme vo veľkej sile. Prišli sme však bojazliví, nehrali sme tak ako sme si povedali, 40 minút sme hrali zle. V poslednej tretine sme začali hrať, Poprad sa stiahol. Mali sme veľa šancí, ale nič nám tam už potom nepadlo. Mrzí ma to, verili sme, že bude siedmy zápas. Náš fanklub by si to zaslúžil za podporu dnes a aj na domácich zápasoch. Gratulujem Romanovi a budem im fandiť, aby vyradili aj ďalšieho súpera.

Daniel Brejčák (obranca HK Poprad) – Je to výborný pocit, nebola to ľahká séria, tak ako sme my vyhrali, mohli vyhrať aj Košice. My sme mali lepší začiatok, ale nezvládli sme štvrtý zápas v hlavách, ako keby sme sa zľakli. Dnes sme však začali parádne, ale za stavu 3:0 museli Košice niečo zmeniť, viac riskovali, my sme sa viac stiahli, spravili zbytočné fauly a posadili ich na koňa. Vybojovali sme však výhru, je to fantastický pocit.

Ladislav Nagy (útočník HC Košice) – Dnes sme si tak verili, ale neviem čo sa stalo prvých 40 minút, hrali sme veľmi zle a za 20 minút sa to ťažko dobieha. Neviem čo mám nato povedať, na ten výpadok, dve tretiny sme nič nehrali.