Posezónny brífing HK Poprad
12. apríla 2017
HK Poprad pripravil pre svoje fanúšičky tradične netradičnú veľkonočnú súťaž
14. apríla 2017

Poprad si zmluvne poistil troch elitných útočníkov

Vedenie klubu HK Poprad dotiahlo do úspešného konca predĺženie zmlúv s prvými hráčmi. Minimálne aj v budúcej sezóne tak u nás budú pôsobiť Patrik Svitana, Andreas Štrauch a Peter Lichanec.

Dnes sme dostali definitívnu odpoveď na otázku, ktorá rezonovala medzi popradskými fanúšikmi asi najviac. Novú zmluvu s klubom totiž podpísal odchovanec Patrik Svitana. Asi najväčšie prekvapenie uplynulej sezóny v našom kádri by malo jednoznačne patriť medzi lídrov útoku Kamzíkov. Dvadsaťosemročné pravé krídlo začalo sezónu v poľskom Krakove. Po návrate domov sa stal najproduktívnejším hráčom, keď si v základnej časti pripísal v dvadsiatich dueloch jedenásť gólov a osem asistencií (v play off pridal jeden gól). Patrik zaujal svojimi výkonmi aj reprezentačných trénerov a dokonca sa prebojoval až do reprezentačného výberu, ktorý bojuje o majstrovstvá sveta.

Podpisom potešil fanúšikov aj ich veľký obľúbenec Andreas Štrauch. Stále len dvadsaťtriročný bojovník a Svitanov “parťák” z útoku si túto sezónu vytvoril bodový rekord medzi seniormi, keď dosiahol v 49 zápasoch 8 gólov a 18 asistencií. Andreas sa v uplynulej sezóne zúčastnil dvoch turnajov pod hlavičkou olympijského výberu, kde dokázal aj skórovať.

Tretím do partie je odchovanec Prievidze Peter Lichanec. Dvadsaťštyriročný útočník, pre ktorého nie je žiaden puk stratený, prišiel pred sezónou do Popradu z neďalekého Liptovského Mikuláša, kde bodovo explodoval po boku skúseného Mareka Urama. V to, že si produktivitu prenesie aj do nášho mužstva, sme v kútiku duše dúfali. No že sa stane tretím najproduktívnejším Kamzíkom sa asi nečakalo (11 gólov a 16 asistencií).

Všetkým trom hráčom prajeme minimálne zopakovanie vlaňajšej sezóny a prajeme im, aby vďaka výkonom v drese s kamzíkom na hrudi opäť klopali na dvere reprezentácie.

Facebook komentáre