Poprad so šiestou prehrou v rade

HK Poprad  – HC Grotto Prešov 3:5 (0:0, 0:4, 3:1)

V domácej bránke sa proti Prešovu postavil starší z mladej dvojice popradských brankárov Roman Rychlík. V prvej tretine sa na ľade nič vážnejšieho neudialo. Prešov v úvode zápasu prehajdákal takmer minútovú presilovku 5 na 3. Do prvej sľubnej príležitosti sa domáci dostali až v 14. minúte, keď vo vlastnom oslabení unikla dvojica Vandas – Mešár. V závere prvého dejstva mohol poslať Poprad do vedenia po Svitanovej prihrávke Matej Paločko, ale Bespalov vytiahol pohotový zákrok.

V druhej tretine Popradu skolabovala obrana. V 25. minúte nastrelil Demo na útočnej modrej brániaceho Čacha, ktorý sa s odrazeným pukom rútil sám na domácu bránku a po peknom blafáku otvoril skóre  – 0:1. Vzápätí mohli domáci prehrávať už o dva góly. Ľalíkovi zabránil skórovať reflexívny zákrok Rychlíka. Popradčania v snahe rýchlo vyrovnať znova chybovali. Po krídle prenikol Michnáč, ktorého strela skončila na žŕdke, ale z naslednej dorážky sa presadil Sýkora – 0:2. V 29. minúte hostia vo vlastnom oslabení zvýšili už na rozdiel troch gólov. Domáci obrancovia zakiksovali s rozohrávkou pred vlastnou bránou, z čoho ťažil samostatnými únikom Šimun – 0:3. Chaos v hre domácich podčiarkla situácia z 32. minúty, kedy sa domáci obrali o sľubnú hernú situáciu pred Bespalovom hrou so siedmimi korčuliarmi na ľade. Na hrozivých 0:4 zvýšil opäť po hrubej chybe domácej obrany zblízka Lalík.

Po druhej prestávke sa medzi tri žrde Popradu postavil Valluš a domáci spustili stíhaciu jazdu. V 45. minúte nahodil z rohu klziska puk na bránku Prešova Skokan a ten sa po kurióznom odraze od Bespalovej hlavy ocitol v sieti – 1:4. O štyri minúty neskôr šikovne tečoval Brejčákovu strelu Livingston a Poprad znížil na rozdiel dvoch gólov – 2:4. Lavička hostí reagovala na vývoj stretnutia oddychovým časom, ale krátko po ňom Prešov znova inkasoval. Na začiatku i konci tretieho gólu domácich bol prešovský kapitán Zagrapan, ktorý najprv zle rozohral, aby si následne v páde zrazil puk do vlastnej siete. Gól bol napokon pripísaný Bjalončíkovi – 3:4. Možné vyrovnanie si Kamzíci zmarili nedisciplinovanosťou. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby napálil v presilovke konštrukciu Vallušovej bránky hosťujúci Ružička. Definitívne šance Popradu na obrat v stretnutí zmaril počas ďalšej presilovky Prešova v 59. minúte Zagrapan, ktorý poslal odrazený puk do siete priamo z bránkoviska – 3:5. V závere domácim nepomohol ani oddychový čas ani hra bez brankára.

Góly: 45. Skokan (Brejčák, Svitana), 49. Livingston (Brejčák, Skokan), 51. Bjalončík (Šišovský, Ulrych) – 25. Čacho, 27. Sýkora (Michnáč), 29. Šimun (V. Fekiač), 37. Lalík (Nauš, Čacho), 59. Zagrapan (Welychka)

Rozhodovali: Štefik, Korba – D. Konc ml., Knižka

Vylúčení: 7:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

bez divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Daniel Brejčák – Viliam Čacho

Poprad: Rychlík (41. Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Rymsha, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Paločko – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Bortňák, Handlovský – Valigura, Jevoš, Šišovský – Stanček

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Bakala, F. Fekiač, Ružička, Jendroľ, Turan, Bača – Welychka, Čacho, Charbonneau – Michnáč, Vas, Sýkora – Lalík, Zagrapan, Nauš – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Miškuf

Peter Mikula, tréner Popradu: Prešov si body zaslúži. Keby sme hrali tak celý zápas, ako sme hrali 10 až 12 minút v tretej tretine do vylúčenia Bjalončíka, tak by som bol celkom spokojný. Súperovi sme pomohli fatálnymi chybami. Čo dokážeme vyprodukovať, mi už rozum neberie. To nás stálo zápas.

Ernest Bokroš, tréner Prešova: Tešíme sa z víťazstva vonku. Tri body sú pre nás cenné, pretože naša hra vonku nebola taká ako doma. Bojovali sme celý zápas. Dali sme štyri góly a potom prišli zlé momenty. Hráči si už mysleli, že zápas je v suchu. Boli tam napriek výhre veci, na ktorých treba pracovať. V ďalšom zápase by sa nám to už nemuselo podariť.