Poprad so suverénnou výhrou

HK Poprad – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Banská Bystrica začala zápas aktívnejšie, ale prvý udrel Poprad. V 3. minúte po Paločkovej prihrávke strieľal z bezprostrednej blízkosti Abdul. Najprv to vyzeralo na čistý zákrok brankára, ale hlavný rozhodca si to pre istotu išiel overiť s videorozhodcom a bol z toho gól – 1:0. Už o minútu mohol vyrovnať Bartánus, prečíslenie 2 na 1 sa rozhodol vyriešiť individuálne, ale Kováč ho famózne zneškodnil. V 7. minúte počas presilovej hry dostal do jazdy puk Buc a takmer od ľavého mantinelu perfektnou strelou ponad rameno hosťujúceho brankára skóroval – 2:0. Dve minúty pred koncom tretiny nebezpečne tečoval nahodený puk na Kováča Bartánus, ale domáci gólman stihol zareagovať.

V 23. minúte zavarila Kováčovi strela do J. Brejčáka, ktorú ešte dorážal Asselin, ale ani z toho nedokázala Bystrica streliť gól. V 27. minúte sa zvláštne odrazil puk od zadného mantinelu rovno medzi kruhy, kde bol v obrovskej rýchlosti Gabor, ale jeho strela našťastie minula bránku. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo už o pár sekúnd, keď z protiútoku sa dostal do šance Štrauch, ale brankár Lukáš ho vytlačil z bránku. Popradský útočník však z otočky nahodil puk za seba a hosťujúci gólman si ho zrazil do bránky – 3:0. V 37. minúte využil Poprad ďalšiu presilovku, keď najprv naznačil Svitana strelu od modrej, potiahol až ku kruhom a švihom vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu bránky – 4:0. Banská Bystrica korigovala výsledok o minútu neskôr, keď zlé striedanie využil Brittain, ktorého exportná strela švihom spomedzi kruhov sa odrazila od brvna do bránky – 4:1.

V 42. minúte mohol skórovať Svitana, ale po závare pred Lassilovou bránkou ju prestrelil. V 47. minúte Poprad využil tretiu presilovku, keď najprv krásne Paločko stiahol na seba troch hráčov a prihral Petranovi, ktorý si počkal a puk mu vrátil a Paločko ho už len jemne tečoval do prázdnej bránky – 5:1. V 55. a 56. minúte si Bystrica vypracovala dve veľké šance, keď najprv po Trecapelliho strele od modrej nedokázali dvoma dorážkami hosťujúci hráči prekonať ležiaceho Kováča a následne nevyužil samostatný nájazd Giľák. V 57. minúte dal gólovú bodku za skvelým výkonom Popradu Svitana, ktorého krásne našiel prihrávkou König a ten z pravého kruhu prestrelil Lassilu k pravej žŕdke – 6:1.

Góly: 3. Abdul (Paločko ml., Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 47. Paločko (Petran), 57. Svitana (König) – 38. Brittain (Giľak)

Rozhodovali: Hradil, Kika – Gebauer, Korba

Vylúčení: 4:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

1 098 divákov

Poprad: Kováč – D. Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Miškovec, Ježek, Hvila.

Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) – Košecký, Sedlák, Mihálik, Kubka, Trecapelli, Gélinas, J. Brejčák, Delisle – Brittain, Bortňák, Giľak – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom. Najmä tým, ktorí fandia v dobrom aj v zlom, keď sa mužstvu nedarí. Máme naozaj najlepších fanúšikov v lige. Dnes chlapci plnili všetko, čo sme si povedali. Nebolo to len o bojovnosti, ale aj o umení. Vychádzalo nám všetko – dávali sme góly z presiloviek, aj zo štandardných situácií. Mužstvu patrí veľká pochvala.“

Rastislav Paľov, zastupujúci tréner Banskej Bystrice: „Zápas sa mi hodnotí ťažko. Stav 6:1 je odraz našej hry v posledných zápasoch, ako hráme vonku. Chýbalo mi tam väčšie nasadenie, najmä dravosť smerom do bránky. Dostali sme tri góly v oslabení. Snaha síce bola vidieť, ale tímový duch chýbal. Poprad chcel viac vyhrať ako my.“