Poprad stratil dvojgólové vedenie

HK Poprad – HC 07 Detva 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Poprad udrel už po 99 sekundách hry, Vandas získal puk v strednom pásme, natlačil sa z pravej strany pred brankára a pomedzi betóny skóroval – 1:0. V 5. minúte to už bolo o dva góly, Haščák našiel prihrávkou do jazdy z druhej vlny Drgoňa, jeho blafák ešte Sholl kryl, na dorážku už bol prikrátky – 2:0. V 16. minúte spravili domáci chybu v útočnom pásme, Sýkora to využil na samostatný únik a prestrelil Vošvrdu – 2:1.

V druhej tretine tempo hry opadlo. Prvú väčšiu šancu si vytvorila Detva v 33. minúte, keď Gachulincova strela sa od mantinelu odrazila pred popradskú bránku, Vošvrda puk stihol zaľahnúť. O pár sekúnd neskôr na druhej strane zabojoval Mešár za detvianskou bránkou, kde chyboval brankár hostí, prihral na kruhy Bjalončíkovi, jeho strelu z prvej dokázal Sholl chytiť. V 40. minúte počas presilovej hry vypálil od modrej Dalhuisen, jeho rana opečiatkovala pravú žŕdku.

Detva dokázala hneď v úvode tretieho dejstva vyrovnať, počas prečíslenia výborne nahral Čacho Coxovi a Vošvrda kapituloval – 2:2. Hostia z Detvy následne začali byť v útoku nebezpečnejší. Do vedenia ale mohol poslať Poprad Vandas v 53. minúte, Zagrapan mu poslal nahrávku pred odkrytú bránka, jeho strela z prvej ju minula.

V predĺžení sa do veľkej šance dostal najprv Drgoň, sám pred brankárom však nezakončil a na druhej strane ušiel Charbonneau do úniku, bol faulovaný a premenil následne nariadené trestné strieľanie.

Góly: 2. Vandas (Dalhuisen), 5. Drgoň (Haščák, Bjalončík) – 16. Sýkora (Valent), 42. Cox (Čacho, Charbonneau), 65. Charbonneau t.s.

Rozhodovali: Stano, Lokšík – Gegáň, Frimmel

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston – Mešár, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

HC 07 Detva: Sholl (Petrík) – Korím, Turan, Lalík, Rais, Jendroľ, Gachulinec, F. Fekiač, Rymsha – Žilka, V. Fekiač, Klíma – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Downing, Ščurko – Sýkora, Valent, Askarov

Peter Mikula (tréner Popradu): Teraz to, čo povedal tréner hostí otočte, a máte hodnotenie zápasu z môjho pohľadu. Výborný úvod, výborná hra, ale od stavu 2:0 pre nás to bola katastrofa. Gól na 2:2 – fatálna chyba, v predĺžení  – fatálna chyba. Hlavy nám prestali fungovať, prišlo uspokojenie. V globále sa od stavu 2:0 na výkon nedá nič pozitívne povedať

Ernest Bokroš (tréner Detvy): Z nášho pohľadu veľmi zlý začiatok. Prehrávať v Poprade 0:2 je veľký luxus, ktorý si nemôžeme dovoliť. Je to organizovaný tím s rozdielovými hráčmi a výbornými presilovkami. Tím musím pochváliť, že sme sa z toho stavu vyhrabali. Fungovala nám organizácia hry aj disciplína. Vezieme z Popradu dva body, s výkonom som spokojný.