Poprad stratil vedenie tri minúty pred koncom a nakoniec získal iba bod

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Michalovce po druhýkrát v sezóne zavítali pod Tatry. Do vedenia šli v 4. minúte, keď Rossov nahodený puk od modrej čiary sa od žŕdky odrazil priamo pred voľného Cameranesiho – 0:1. Diváci nevideli v prvom dejstve vyloženú šancu, skóre sa nemenilo ani pri početných výhodách, ktoré obe mužstvá mali dvakrát.

Popradčania dostali v prvej polovici druhej tretiny výhodu dvoch presilových hier. Tie zahrali dobre, ale gól z toho nebol. Skóre sa podarilo vyrovnať v 35. minúte. Arniel z pravého uhla trafil ponad lapačku, Vošvrda len krútil hlavou – 1:1. Hneď o minútu mohol vyrovnať Buc, Todykov jeho tutovku zblízka chytil.

Todykov čaroval aj na začiatku tretej tretiny, keď vychytal nebezpečnú akciu Michaloviec. Domáci sa nečakane dostali do vedenia v 45. minúte po chybe Vošvrdu za michalovskou bránkou. Puk prepadol až k Arnielovi, ktorý ho pohodlne dostal do siete. Vošvrda sa navyše po strete s vlastným spoluhráčom Mihálikom zranil a v zápase skončil – 2:1. V bránke ho nahradil Vojvoda. Domáci následne dlho odolávali tlaku súpera. V 57. minúte si ale popradská obrana nedala pozor na Buca, po akcii ktorého skóroval z dorážky Gajdoš – 2:2. Hra Popradu sa po inkasovanom góle zosypala. Krátko po vyrovnaní sa v úniku ocitol znova Buc, ale domáci ho krkolomne zastavili až takmer na bránkovej čiare. Gólom sa neskončilo ani prečíslenie hostí 2 na 1, do streleckej listiny sa nezapísal Regenda. Zápas tak pokračoval predĺžením.

V ňom rozhodcovia po faule na Cameranesi nariadili trestné strieľanie. K puku sa postavil Keränen, ale Todykova nepremenil. Napokon sa hostia zo zisku extra bodu predsalen tešili. Do prázdnej bránky poslal puk Regenda po prihrávke od Cameranesiho – 2:3.

Góly: 35. Arniel (Ully, Drgoň), 45. Arniel (Petráš, Drgoň) – 4. Cameranesi (Ross), 57. Gajdoš (Buc, Macejko), 64. Regenda (Cameranesi)

Rozhodovali: Rojík, Hronský – Staššák, Vyšný – Kontšek

Vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

997 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Patrik Svitana – Tony Cameranesi

HK Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, Hudec – Svitana, Mlynarovič, Livingston – Ully, Arniel, Vandas – Petráš, Paločko, Valigura – N. Bondra, Kundrik, Stanček

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (45. Vojvoda) – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihalik, Luža – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Kukuča, Buc, Przygodzki – Galbavý, Gajdoš, Mašlonka

Hlasy po zápase:

Radoslav Suchý (asistent trénera Popradu) – Začiatok sme mali slabý, nehrali sme to, čo sme si povedali. Našťastie nám Michalovce nestrelili viac ako gól. Následne sa hra vyrovnala, vyrovnali sme a v tretej tretine sme šli šťastne do vedenia. Zranil sa im aj gólman, do bránky prišiel mladý Vojvoda. Našich hráčov sme motivovali, aby na neho čo najviac pálili, ale vyslali možno len dve strely. Tak skúsené mužstvo si záver musí postrážiť. Tréner chválil mladého Gajdoša, my sme vtedy pri ňom mali dvoch hráčov a aj tak skóroval. V predĺžení sme spravili chybu a zaplatili sme za ňu. Gratulujem súperovi k výhre, my sme získali iba bod, mali sme na to, aby to bolo za tri.

Tomek Valtonen (tréner Michaloviec) – Ako by som začal, mali sme solídnu prvú tretinu, v druhej a tretej sme neboli efektívni. Ale možno by sme aj boli, ak by sme hrali napríklad presilovku 5 na 3… Takisto, v druhom zápase po sebe sme prišli o hráča po údere do hlavy. Dnes takto dohral Erkinjuntti. A presilovku sme nehrali. Deje sa to opäť, ako aj v minulom roku. Pred koncom základnej časti začíname strácať hráčov pre otrasy mozgu. Ak máme každý zápas stratiť jedného hráča, tak s kým budem hrať v play-off? Asi budem musieť by sebecký a nasadiť dva útoky juniorov na posledné zápasy. Zápas nerozhodli ani dva nájazdy na konci tretej tretiny. Asi ich budeme musieť začať zajtra v Michalovciach trénovať, lebo ako ste všetci videli, okolo našich hráčov vtedy nikto nebol, však… Musím pochváliť mladého Vojvodu, nastúpil za nie dobrej situácie a dokázal si s tým poradiť a zaznamenať prvú výhru v seniorskom drese. Takisto Gajdoš. Je to obranca, ale dnes sme hrali iba s 11 útočníkmi a po vypadnutí Erkinjunttiho iba s 10. Bola to ťažká situácia aj pre nás, mnohí hráči odohrali cez 20 minút. Ale mladý obranca sa nestratil v útoku a dal vyrovnávajúci gól. Posledné čo ma mrzí je, že keď sa zraní hráč, ktorý už niečo na Slovensku odohral, tak sa namiesto rešpektu dočká posmeškov. A to teraz nehovorím, že prišli od popradských fanúšikov, alebo popradských hráčov.