Poprad štvrtou výhrou za sebou vyradil Michalovce

HK Poprad  – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Michalovce vstúpili do zápasu aktívne a mali niekoľko streleckých pokusov v prvej desaťminútovke. V 15. minúte zachytil puk v strednom pásme Brejčák, prihral ho Mešárovi a jeho strela prenikla popod Tomekove betóny – 1:0.

V 33. minúte sa presadil sviatočný strelec Kramár. Výborne si nakorčuľoval z modrej čiary pred bránku, kde ho našla Handlovského prihrávka – 2:0. V závere druhej tretiny sa zasiahol Svitanu lakťom Mudrák. Rozhodcovia nevylučovali a popradský kapitán v zápase skončil.

Michalovce si nedokázali vypracovať vyloženú šancu, ale kontaktný gól prišiel z ničoho nič v 54. minúte. Mudrákovu strelu od modrej tečoval pred Vošvrdom Suja – 2:1. Dve minúty pred koncom stiahol michalovský tréner Tomeka z bránky a tú v 59. minúte trafil Dalhuisen – 3:1.

Poprad tak zakončil perfektný obrat série z 0:2 na 4:2 a postúpil do tretieho finále v ére samostatnosti. Popradskí fanúšikovia si museli na tento moment počkať dlhých 10 rokov.

Góly: 15. Mešár (Brejčák), 33. Kramár (Handlovský, Zagrapan), 59. Dalhuisen (Vandas) – 54. Suja (Mudrák, Mašlonka)

Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Gegáň, Synek

Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

bez divákov

Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, Louis, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Suja, Lehtonen – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török – Karaffa

Peter Mikula, tréner Popradu: Zabojovali sme a v sérii sme ukázali silu. Vyhrali sme 4:2 na zápasy. Vyzdvihujem prácu všetkých hráčov a realizačného tímu. Nebudem komentovať príčinu, ale vrátili sme sa do hry po dvoch úvodných prehrách v sérii. Rozhodlo odhodlanie a sebadisciplína. Proti silným Michalovciam vyhrať štyri zápasy po sebe myslím, že svedčí o sile mužstva.

Tomasz Valtonen, tréner  Michaloviec: Mali sme možnosti na skórovanie. Dostali sme gól z protiútoku. Poprad bol jednoducho lepší, v sérii na štyri víťazstvá vyhráva lepší tím. Zaslúžia si to. Boli viac aktívni a ich najlepší hráči zabrali. Nie je to ľahké priznať a povedať hneď po zápase, prečo sme neuspeli. Som hrdý na svoj tím.