Poprad ukázal pevné nervy a otočil zápas v Košiciach

HC Košice – HK Poprad 5:6 pp (2:2, 1:0, 2:3 – 0:1)

Góly: 4. Pospíšil (Klhůfek, Réway), 5. Chovan (Růžička, Réway), 33. Mráz (Chovan, Réway), 41. Mráz (Réway, Chovan), 45. Jokeľ  – 6. Preisinger (Vandas, Handlovský), 8. Haščák (Drgoň, Svitana), 41. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 49. Haščák (Svitana, Skokan), 60. Svitana (Skokan), 62. Handlovský (Preisinger, Drgoň)

Rozhodovali: Výleta, Stano – Ordzovenský, Gegáň

Vylúčení: 8:8 na 2 min., navyše Pospíšil 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

bez divákov

HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota, Cibák – Réway, Mráz, Chovan – Frič, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Demek, Havrila, Krasničan

HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, D. Brejčák, Repe, Hudec, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš

Jan Šťastný, tréner HC Košice: V zápase sa to ťahalo na obe strany. Mali sme výborný vstup do tretej tretiny, viedli sme o dva góly a myslím si, že by sme si to mali postrážiť a zohrať to tak, aby sme za takého stavu brali tri body. Žiaľ, bola tam určitá neskúsenosť v situáciách, keď sme mali vyhodiť puk a pokojne vystriedať. Mrzia ma lacné inkasované góly. Z dvojzápasu s favoritom máme štyri body, s čím sme spokojní. Možno je aj trochu dobre, že sme teraz dostali cez prsty. Teraz sa však už pozeráme na zápas v Miškovci, ktorý hrá doma veľmi dobre.

Peter Mikula, tréner HK Poprad: Poviem narovinu, že sme dnes chceli vyhrať. V prvej tretine sme však zápasili sami so sebou. Naša hra v prvej tretine utorňajšieho zápasu na nás zanechala stopy a ťažšie sme sa s tým vyrovnávali. Ani v dnešnom zápase sme sa nevyvarovali hrubých chýb, najmä v druhej tretine sme dostali hlúpe góly. Všetka česť mužstvu za to, že sme dokázalo vyrovnať a napokon dať aj víťazný gól. Zapracovať musíme na psychickej pohode. Po sprche, ktorú sme nedávno utrpeli, sme sa dostali dole, preto verím, že nám toto víťazstvo pomôže k tomu, aby sme boli úspešní aj v ďalších zápasoch.