Poprad ukázal silu, Tomek s čistým kontom

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Prvý októbrový deň priniesol prvé spišské derby v sezóne. V úvodnom dejstve diváci nevideli gól, aj keď k nemu boli oba celky blízko najmä počas presiloviek. Najprv mal tri výhody Poprad a následne dve Spišská Nová Ves. Po Ščurkovej strele zvonila za Tomekom žŕdka.

V 22. minúte ukázal Mešár prečo je považovaný za nádej slovenského hokeja. S pukom sa zvrtol na pravom kruhu a cez troch hráčov sa dostal až pred bránku kde bekhendom zavesil – 0:1. O štyri minúty neskôr počas presilovky sekol Rapáč popradského gólmana a Ulrychova odpoveď prišla okamžite. Za bitku sa zápas pre oboch aktérov skončil. V 36. minúte zakombinoval prvý popradský útok a Skokan po Svitanovej prihrávke zakončoval do odkrytej bránky – 0:2.

Na začiatku tretieho dejstva mohol využiť presilovku Petgrave, ale jeho bomba od modrej skončila na žŕdke. V 47. minúte ušiel Bjalončík do prečíslenia a naservíroval puk Handlovskému – 0:3. O dve minúty neskôr zachytil puk na modrej Rymsha a Livingston v páde prestrelil Melicherčíka – 0:4.

Góly: 22. Mešár (Ulrych), 36. Skokan (Svitana, Drgoň), 47. Handlovský (Bjalončík, Rymsha), 49. Livingston (Rymsha, Svitana)

Rozhodovali: Korba, Fridrich – Crman, Janiga

Vylúčení: 10:9, navyše: Rapáč – Ulrych obaja 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0

2 256 divákov

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Zekucia, Romaňák, Ordzovenský, Petgrave, Beaudry, Olejník, Malina, Petrek – Černý, Hamráček, Tyczynski – Giľák, Rapáč, Vartovník – Tomala, Ščurko, Kuru – Štrauch, Vrábeľ, Držugan

HK Poprad: Tomek (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec, Nahálka – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mešár, Bortňák, Šišovský – Basaraba, Paločko, Dzivjak