Poprad uspel v Detve a má postupový mečbal

HC 07 Detva – HK Poprad 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

V ôsmej minúte si vypracovala počas presilovej hry veľkú príležitosť Detva, Charbonneau z ľavého kruhu netrafil odkrytú bránku Poprad. Viac z hry mala Detva, ale nedokázala si vypracovať gólovú šancu. V 17. minúte ušli do prečíslenia Haščák so Skokanom, druhý menovaný nedokázal prestreliť Lazušina. V 19. minúte dostal Poprad výhodu presilovky o dvoch hráčov a tú v rozmedzí 25 sekúnd naplno využili. Najprv svoju typickú strelu vytiahol Haščák – 0:1. V pokračujúcej presilovke vystrelil od modrej Dalhuisen a Mashinter úspešne puk tečoval do bránky – 0:2.

V 26. minúte mohla Detva znížiť, Charbonneau z pravého kruhu trafil ľavú žŕdku Vošvrdovej bránky. Horelo pred popradským gólmanom aj o minútu neskôr, Vošvrda dokázal skrotiť Kingovu strelu. V 28. minúte sa zjavil sám pred Lazušinom Haščák, jeho bekhendové zakončenie šlo mimo bránku. V 39. minúte sa Detva dočkala korekcie výsledku, Rymshovu strelu počas presilovej hry tečoval Klíma – 1:2.

V tretej tretine si už Poprad tesný náskok uhájil. Mohol ho najskôr zvýrazniť Haščák, ale svoju šancu nevyužil a rovnako pochodili na opačnej strane Cox a Charbonneau. V závere zápasu sa domácim naskytla ideálna možnosť na vyrovnanie, keď na trestnú lavicu išiel popradský hráč, ale obrana Kamzíkov a pozorný Vošvrda odolali. Detva sa napokon nepresadila ani v záverečnej powerplay. Poprad sa ujal vedenia v sérii 3:0.

Góly: 39. Klíma (Rymsha, Cox) – 20. Haščák (Drgoň, Livingston), 20. Mashinter (Dalhuisen, Zagrapan)

Rozhodovali: Lokšík, Tvrdoň – Gegáň, Vyšný

Vylúčení: 7:8 na 2 min., navyše Haščák 10 min. za zhodenie rukavíc, presilovky 1:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HC 07 Detva: Lazušin (Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Lalík, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Downing, Sýkora – Žilka, Magdolen, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Klíma

Ernest Bokroš, tréner Detvy: Mrzia ma tieto prehry. Sú to všetko vyrovnané zápasy, určite nie sme horším tímom, ale Poprad hrá lepšie v presilových hrách, my sme v nich dostali šesť gólov. Chýba nám viac umenia. Hráčov musím pochváliť, ale chýba nám efektivita.

Peter Mikula, tréner Popradu: Bol to dôležitý zápas v tejto sérii rovnako ako ten prvý. Naša silná stránka sú presilovky a ukázali sme to aj dnes. Ale Detva nám dnes narobila problémy. Urobíme zajtra všetko pre to, aby sme sériu ukončili ale poznám Detvu a viem, že sa nevzdá.