Poprad úspešný aj v druhom zápase

HK Poprad – HC 07 Detva 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Poprad dostal už v piatej sekunde výhodu presilovku, tú ale nezúžitkoval. Hneď po tom čo sa vrátil Čacho na ľad, dvaja Detvianci trielili za pukom, Vošvrda chcel Dalhuisenovi pomôcť, ale trafil Čacha, pre ktorého dať gól do prázdnej bránky bola malina – 0:1. Domáci následne zamrzli, v piatej minúte ušiel do samostatného úniku Sýkora, netrafil však bránku. V 15. minúte Jendroľ zákerným faulom do hlavy vyradil z hry Svitanu, trojminútovú početnú prevahu využil dorážkou Drgoňovej strely Skokan – 1:1.

Na začiatku 28. minúty využil Tavi presilovku, Mashinter namiesto dorážky Višnevského strely volil prihrávku a fínsky útočník nezaváhal – 2:1. Detva vyrovnala duel počas presilovky, King nabil Charbonneauovi a ten vymietol pravý roh Vošvrdovej bránky – 2:2. Prešli len tri minúty a hostia šli do vedenia. Žilka prevzal puk v strednom pásme a Vošvrdova lapačka nestihla zaúradovať – 2:3. Do domácej bránky prišiel Hamerlík. Poprad vyrovnal už o 64 sekúnd, Haščák počas signalizovaného vylúčenia prihral Višnevskému na modrú čiaru a ten prepálil všetko, čo puku stálo v ceste – 3:3. V 38. minúte prevzali Kamzíci opäť vedenie zápasu, počas početnej výhody si vymenil Skokan puk so Svitanom a nedal Petríkovi šancu – 4:3.

Počas tretej tretiny Poprad vyčkával na to, čo vymyslí súper. Ten takmer vyrovnal po Hamerlíkovej chybe, ktorý sa snažil rýchlo rozohrať. Cox ale iba opečiatkoval konštrukciu popradskej bránky. Na opačnej strane sa v 52. minúte dostal do blafáku Skokan, ten mu ale nevyšiel podľa predstáv. Detva sa síce tlačila do útoku, ale do vyložených šancí sa nedostávala. Tréner hostí si vzal v závere oddychový čas, Detva skúsila i hru bez brankára. Necelú minútu pred koncom riadnej hracej doby vznikla pred Hamerlíkom neprehľadná situácia. Rozhodcovia následne situáciu konzultovali na videu, ktoré vyrovnanie Detvy nepotvrdilo. Oddychový čas si sedem sekúnd pred koncom vzala aj domáca lavička. S klaksónom poslal puk do opustenej bránky Detvy Skokan, ale ten napokon pre uplynutie hracieho času neplatil. Poprad po dvoch domácich štvrťfinálových stretnutiach vedie nad Detvou 2:0 na zápasy.

Góly: 19. Skokan (Drgoň, Haščák), 28. Tavi (Mashinter, Višnevskij), 36. Višnevskij (Haščák), 38. Skokan (Svitana) – 3. Čacho, 32. Charbonneau (King), 35. Žilka (King)

Rozhodovali: Tvrdoň, Goga – Synek, D. Konc ml.

Vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše Ulrych 10 min. za vrazenie na mantinel, Jendroľ 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky 3:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (35. Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HC 07 Detva: Petrík (Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Bača, Lalík – Ščurko, Klíma, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Magdolen, V. Fekiač, Žilka

Peter Mikula, tréner Popradu: Bol to zápas ako na hojdačke. Raz využila svoje šance Detva, raz my. Za nasadenie sme si ten rozdielový gól zaslúžili. Potešili ma góly z presiloviek.

Ernest Bokroš, tréner Detvy: Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Hrali sme lepšie ako včera. Z môjho pohľadu rozhodli opäť presilovky. My sme dostali štyri góly z presiloviek, z toho teda jeden pri signalizovanom vylúčení. V hre 5 na 5 sme neboli horší. Detva hrá nad svoje možnosti. Cením si výkon hráčov. Žiaľ, prehrávame 0:2 na zápasy.