Poprad úspešný v podtatranskom derby

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Kamzíci nastúpili na prvý zápas od 9. októbra a úvodné minúty ukázali herný a tréningový výpadok domácich, keď im hostia ušli dvakrát do prečíslenia. V prvom prípade netrafil Štrauch bránku a v druhom výborne zasiahol v obrane Brejčák. Od ôsmej minúty prebrali Popradčania iniciatívu a začali Liptákom podkurovať. Čo nevyšlo Mešárovi v 13. minúte, napravil o pár sekúnd neskôr Handlovský, ktorý z pravej strany prepálil Krasanovského – 1:0. O minútu neskôr domáci rozohrali výbornú presilovku a po Skokanovej asistencii skóroval do odkrytej bránky Haščák – 2:0. V 18. minúte dorazil vlastnú strelu za Krasanovského Handlovský – 3:0.

Domáci v druhej tretine poľavili zo svojich snáh a výsledkom bolo viac šancí Liptákov, ako Popradčanov. V 37. minúte využil presilovku svojou typickou „bombou“ Petran a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:1. O minútku neskôr podržal svoj tím Tomáš Vošvrda, ktorý dnes nastúpil na svoj 100. zápas za Poprad, keď dokázal vychytať Štraucha.

Hneď úvode záverečnej tretiny sa musel po hrubici spoluhráčov predviesť brankár Vošvrda, Poprad vďaka jeho pohotovému zákroku neinkasoval. Definitíva padla v 45. minúte. Rozhodcovia pustili domácim zakázané uvoľnenie. Hostia vo vlastnej tretine zle rozohrali. K puku sa dostal Dalhuisen a brankára Liptovského Mikuláša si vychutnal bekhendovým blafákom – 4:1. Vzápätí sa podobná situácia udiala na opačnej strane, ale Vošvrdovu nepresnú prihrávku Liptáci v gól do jeho siete nepremenili. Piaty gól Popradu pridal opäť z ostrého uhlu po Skokanovej prihrávke Haščák – 5:1. V 53. minúte to už bolo 6:1. Prečíslenie 3 na 2 využil presnou strelou do šibenice Skokan. Tlak domácich pokračoval. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby siahol tréner Milan Jančuška, pre ktorého to bol 800.-tý extraligový zápas z lavičky, po oddychovom čase. Skóre sa už v Poprade nemenilo, “kamzíci” vyhrali vysoko – 6:1.

Góly: 13. Handlovský (Drgoň, Hudec), 14. Haščák (Skokan, Svitana), 18. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 45. Dalhuisen, 49. Haščák (Skokan, Brejčák), 53. Skokan (Svitana, Brejčák) – 37. Petran (Rusina, Hamráček)

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Jurčiak

Vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Kramár, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston – Mešár, Bjalončík, Lušňák – Šotek

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský (Kozel) – Nemec, Kurali, Rusina, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Patlevič – Štrauch, Lištiak, Ru. Huna – Hamráček, Okuliar, Michalík – Uhrík, Oško, Surový – Bečka, Toma, Matoušek

Peter Mikula (tréner Popradu): Ja si myslím, že z nášho pohľadu sme prvú a tretiu tretinu hrali dobrý zápas. V druhej tretine sme možno náskokom 3:0 a aj vylúčeniami sa dostali do problematickej situácie. Po tých dvoch týždňoch vynútenej prestávky sme mali celkom slušný pohyb a dobrú medzihru.

Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): Nie je veľmi čo hodnotiť. Zo zápasu som sklamaný. Poprad hral dobre. Na začiatku zápasu sme mali trikrát prečíslenie, ale sme ho nevyužili. Potom sme inkasovali tri góly v rade. V druhej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu, ale v tretej tretine nás hrubé chyby stáli lepší výsledok. Domáci vyhrali úplne zaslúžene.