Poprad uštedril Zvolenu vysokú prehru

HK Poprad – HKM Zvolen 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Mikulášske kolo prinieslo prvý duel týchto dvoch súperov v sezóne. Už v prvej minúte si vypracovali hostia zo Zvolena obrovskú príležitosť, puk po odraze od žŕdky dorážal Bondra do prázdnej bránky, tesne ju však netrafil. V 4. minúte nechali domáci voľného Nuutinena pred Vošvrdom, domáci gólman výborne zasiahol betónom. Poprad dokázal na začiatku 11. minúty pekne zakombinovať, Bjalončík potiahol puk a naservíroval ho na pravý kruh Matúšovi Paločkovi, ktorý z prvej prepálil Rahma – 1:0. V 15. minúte hostia vyrovnali. Padajúci puk vyrazil Vošvrda pred seba, rovno do Kelemena a následne ho korčuľou nešťastne zrazil do bránky. Rozhodca si vyžiadal video, ktoré potvrdilo, že to bol regulérny gól – 1:1. Zvolen sa tešil z vyrovnania presne tri minúty, Livingston vybojoval puk za bránkou, Tavi ho prevzal a prihral voľnému Zagrapanovi na pravom kruhu – 2:1.

Hneď v úvode druhého dejstva potrestali Kamzíci hrubú chybu hostí, Vandas získal na zadnom mantinely puk, prvá prihrávka neprešla, ale druhou našiel Handlovského medzi kruhmi a jeho strela z prvej prepálila Rahma – 3:1. O niekoľko sekúnd mohlo byť vedenie Popradu trojgólové, hosťujúci Ivan stratil v pásme puk a Matúš Paločko na trikrát dorážal, tú tretiu dorážku zastavila pravá žŕdka. Čo nevyšlo jemu, vyšlo Livingstonovi počas presilovej hry v 25. minúte. Tavi ho našiel úplne nekrytého meter od bránkoviska a Rahm nemal nárok – 4:1. Prešla len minúta a tentokrát za bránou chyboval Rahm, Haščák mu odobral puk, hľadal hneď Skokana, ale ten netrafil puk pred opustenou svätyňou hostí. V 39. minúte využil Poprad aj svoju druhú presilovku, Svitana dostal na pravej strane veľa priestoru a typicky presne zamieril ponad rameno brankára – 5:1.

Do záverečnej časti hry naskočili Zvolenčania s Adamom Trenčanom v bránke. Jeho kúzlo netrvalo dlho. V 45. minúte bol na konci peknej kombinácie Popradu kanonier Marcel Haščák – 6:1. Demontáž Zvolena pokračovala ďalej. Už o necelých 30 sekúnd zvýšil na hrozivých 7:1 na dvakrát Vandas. Na hroziaci debakel reagoval tréner hostí oddychovým časom. Rytieri gólostroj Popradu pribrzdili, ale nezastavili. Na skórovanie v presilovej hre vyzval Haščáka Skokan a bolo 8:1. V 53. minúte mohol stav skorigovať počas početnej výhody Stupka. Proti bola konštrukcia Vošvrdovej bránky. O chvíľu na to hostia predsa len skórovali. Obranca Hraško si položil na zem brániaceho hráča a puk napálil do siete – 8:2. Mikulášska nádielka v podaní kamzíkov nepovedala posledné slovo. Minútu pred koncom riadnej hracej doby napálil puk na bránku súpera Drgoň a odrazený puk upratal do siete dvojgólový strelec zápasu Vandas – 9:2.

Góly: 11. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 18. Zagrapan (Tavi, Livingston), 21. Handlovský (Vandas, Preisinger), 25. Livingston (Tavi, Handlovský), 39. Svitana (Skokan, Haščák), 45. Haščák (Brejčák, Skokan), 46. Vandas (Hudec, Preisinger), 52. Haščák (Skokan, Svitana) 60. Vandas (Drgoň, Handlovský) – 15. Kelemen (Bondra, Mikúš), 54. Hraško (Nuutinen, Trenčan)

Rozhodovali: Tvrdoň, Hronský – Kacej, Crman

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky 3:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, D. Brejčák, Repe, Hudec, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš

HKM Zvolen: Rahm (41. Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, Helewka, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Tibenský – Ďuriš, Chlepčok, Marcinek – Gubančok

Peter Mikula (tréner Popradu): Bolo to podstatne ľahšie ako v utorok s Košicami. Boli sme koncentrovaní, hra sa nám darila. Boli sme efektívnejší. Zvolen sme si prečítali, kde má slabú stránku. Buď sme ich nachytali na hruškách, alebo nemali dobrý deň, čo sa prejavilo na výsledku. V prvom rade urobili dobrú prácu hráči.

Peter Oremus (tréner Zvolena): Nefungovali nám hlavne prihrávky, čo nás zdobilo minulé zápasy. Puky sme odovzdávali súperovi. Z našej strany to bránenie ani oslabenia neboli zahraté tak, ako mali byť. Uľahčili sme im to. Realizácia šancí z ich strany bola veľmi dobrá. Prehrali sme vysoko.