Poprad v dôležitom zápase zdolal Trenčín, Réway opäť skóroval

HK Poprad – Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Oba celky vnímajúc dôležitosť tohto šesťbodového zápasu začali veľmi opatrne. Prvá väčšia šanca prišla v 11. minúte po Jacobsovej prihrávke a Lapšanského strele. O pár sekúnd sa na opačnej strane dostal k strele Sojčík. V 18. minúte po Handlovského prieniku a strele nebezpečne dorážal Svitana. 50 sekúnd pred prvou sirénou uvoľnil na pravom kruhu Mercier Lapšanského a ten z prvej bekhendom prestrelil Tomekove rameno – 1:0.

V 23. minúte počas rýchlej akcie tečoval Mercierovu strieľanú prihrávku Jacobs, Tomekova lapačka bola pozorná. O 90 sekúnd neskôr naservíroval Svitana presnú prihrávku na Réwaya a ten bleskovo prepálil trenčianskeho gólmana – 2:0. V 32. minúte mohol Trenčín prehrávať rozdielom triedy, pri Bjalončíkovej šanci sa vyznamenal Tomek.

V tretej tretine diváci nevideli vyloženú šancu, aj keď oba tímy dostali niekoľko presilových hier. Poprad udrel v 58. minúte zásluhou Zagrapana, ktorého vysunul do samostatného nájazdu Mercier počas presilovky – 3:0. Poprad po výbornom taktickom výkone zdolal doma Trenčín o tri góly a získal počas domácej série zápasov plných deväť bodov a inkasoval iba jeden gól.

Góly: 20. Lapšanský (Mercier, Brejčák), 24. Réway (Svitana, Handlovský), 58. Zagrapan (Mercier, Chovan)

Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Smrek, Gegáň

Vylúčení: 4:8 na 2 min., navyše Hlinka 10 min. za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

2 331 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Lukáš Handlovský – Matej Tomek

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Larkin, Erving, Chovan, Ulrych, Brejčák, Kozák – Svitana, Réway, Handlovský – Vandas, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Mercier – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Dukla Trenčín: Tomek (Valent) – Starosta, McCormack, Brodeur, Stacha, Sládok, Bokroš, Kajínek – Sojčík, Mikyska, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Hlinka, Špirko, Bartovič – Krajč, Švec, Ferényi

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Myslím, že kolega to zhodnotil tak ako som chcel ja. Prvá tretina bola vlažná a potom sme začali dominovať. Mali sme dobrú medzihru, vyhrávali sme osobné súboje. Tretia tretina bola taká ako v Trenčíne, asi sme sa báli, aby sme to nepokazili ako v Trenčíne, ale dokázali sme to ustáť, Vošvrda nás podržal. Vyhrali sme zaslúžene.

Ján Pardavý (tréner Trenčína) – Zápas sme totálne pokazili, prvých desať minút bolo vlažných, Poprad nakopli k výkonu dve presilovky a potom dominovali. Potom som náš tím nevidel tak zle dlho hrať, prehrávali sme osobné súboje, nevypracovali sme si ani jednu šancu. Tretia tretina mala bojovnosť z našej strany, ale Poprad nepripustil drámu.