Poprad v domácej premiére zdolal Budapešť

HK Poprad – MAC Budapešť 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Prvú veľkú príležitosť zápasu si vypracoval v 4. minúte Bjalončík, na ktorého maďarská obrana zabudla, ale sám pred brankárom hostí trafil iba do jeho betónov. V 9. minúte sa preštrikoval cez obranu Brown, ale popradský gólman ho vychytal. V 16. minúte ušli do prečíslenia Koyš s Mlynarovičom, druhý menovaný prestrelil Bálizsa – 1:0. Keď sa už zdalo, že sa v prvej tretine nič neudeje, 12 sekúnd pred jej koncom využila chybu popradskej obrany dvojica Langkow – Dansereau na strelenie vyrovnávajúceho gólu – 1:1.

V 26. minúte mohol ísť Budapešť do vedenia, keď z prvej strieľal K. Nagy, Gračnar sa však stihol presunúť. V 31. minúte Takáčovu strieľanú nahrávku jemne tečoval pred brankárom Heizer, ale strelu zastavila ľavá žŕdka. V 36. minúte sa to nakoniec podarilo Popradu zásluhou Koyša, ktorý dorazil po zmätkoch pred brankárom Bálizsom puk za bránkovú čiaru – 2:1.

V tretej tretine si oba tímy dávali pozor, aby nespravili zbytočnú chybu. Poprad si vybojoval tri presilové hry, ale žiadnu nevyužil. V 58. minúte mohol definitívne rozhodnúť niekto z dvojice Paukovček – Abdul, ale maďarský obranca skvelým zákrokom zlikvidoval prečíslenie. Zmenu skóre nakoniec priniesla hra bez brankára, keď do opustenej bránky skóroval Fabian – 3:1.

Góly: 16. Mlynarovič (Koyš, Svitana), 36. Koyš (Svitana), 60. Fabian (Svitana, Heizer) – 20. Dansereau (Langkow, Klempa)

Rozhodovali: Štefik, Müllner – Stanzel, Smrek

Vylúčení: 2:9, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 628 divákov

HK Poprad – Gračnar (Vošvrda) – Kozák, Erving, Brejčák, Petran, Ťavoda, Fabian, Salija, Karlsson – Svitana, Mlynarovič, Koyš – Macík, Zagrapan, Abdul – Bjalončík, Paukovček, Václav – Paločko, Heizer, Takáč

MAC Budapešť – Bálizs (Rajna) – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Dansereau, Langkow, Klempa – Bodó, Brown, Orbán – Szigeti, Kreisz, Szabad

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Čakali sme ťažký zápas, ale nemysleli sme si, že až takto. Hrali koncentrovane, brankár chytal fantasticky. Trápime sa s efektivitou, víťazstvo je o to dôležitejšie, že mali veľmi silné protiútoky. Dnes nás opäť podržal brankár Gračnar.

Gergely Majoross (tréner MAC Budapešť) – Myslím si, že to bol dobrý zápas. Hrali sme lepšie ako v piatok. Toto je cesta, ako musíme hrať v tejto lige, aby sme boli úspešní. Mali sme v bránke skvelého brankára, v slovenskej lige sa hrá na inej úrovni. Musíme pridať viac korčuľovania a techniky, aby sme boli úspešní v tejto lige.

Najlepší hráči zápasu iZlato.sk – Keegan Dansereau (MAC Budapešť) a Patrik Svitana (HK Poprad).
Ceny odovzdal: Jozef Švagerko, primátor Mesta Poprad