Poprad v skvelom zápase pokoril Slovan

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Kamzíci začali zápas lepšie a po Handlovského prihrávke v 6. minúte sa oprel na pravom kruhu do puku Vandas a prestrelil Brusta – 1:0. V 10. minúte mohol Vandas dať druhý gól, Preisinger ho krásne našiel, ale jeho z prvej mu vôbec nevyšla. V 18. minúte zatlačili hostia domácich, Šedivého bombu od modrej Nechvátal bravúrne  vyrazil. Obranca Slovana o pár sekúnd chyboval pre svojim brankárom, Handlovský mu vypichol puk, ale dostal sa veľmi blízko k Brustovi a neprestrelil ho.

Popradčania pokračovali v nastúpenom trende aj v druhom dejstve. V 26. minúte sa pekne preštrikoval pred Brusta Preisinger, v poslednej chvíli mu skĺzol puk z čepele. V 32. minúte počas presilovky mohol skórovať Zigo, jeho strelu vyrazil Nechvátal betónmi. V 35. minúte Kamzíci zatlačili Slovan v ich pásme, dorážka Handlovského a strela Zagrapana sa však neujala. Keď to už vyzeralo, že sa skóre nezmení, 28 sekúnd pred koncom zakončil prečíslenie dvaja na jedného po Leclercovej strele Bjalončík – 2:0.

Tretia tretina začala pre domácich ako zo zlého sna. Karteruda natlačili obrancovia Slovana do gólmana Brusta, rozhodca Konc to posúdil ako napadnutie a po minúte presilovej hry skóroval od modrej so šťastím Štajnoch – 2:1. V 47. minúte sa predral pred Brusta Preisinger, jeho bekhend skončil na jeho betóne. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani počas záverečnej powerplay a tak stále platí, že Slovan neuspel v Poprade už dlhých 9 rokov.

Góly: 6. Vandas (Handlovský, Preisinger), 40. Bjalončík (Leclerc, Ťavoda) – 43. Štajnoch (Kytnár, Abdul)

Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. – Orolin, Šoltés

Vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

4 038 divákov

iZlato hráč zápasu: Patrik Nechvátal – Martin Štajnoch

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, P. Svitana – Karterud, Paukovček, Leclerc – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Králik

HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Abdul, Zigo, Puliš – Petráš, Viedenský, Pance – Matoušek, Kytnár, Jendek – Bondra, Urbánek, Žitný – Sloboda

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner HK Poprad) – Všetci vieme, že kvalita Slovana je veľmi vysoká. Úspech v tomto zápase sme položili už v Košiciach. Tam sme hrali veľmi dobre, ale neboli sme efektívni. Dnes sme boli ešte lepší, pomohlo nám aj športové šťastie. V tretej tretine sme dostali kontaktný gól, ale sme to ustáli aj vďaka dobrej disciplíne.

Roman Stantien (tréner HC Slovan Bratislava) – Prvá tretina bola od nás vlažná, potom sa to dvíhalo, ale dvadsať sekúnd pred koncom druhej tretiny nám utečú dvaja hráči na jedného, to sa nemôže stávať. Na góly sa veľmi nadrieme, keď sme dali gól, bolo to lepšie, mali sme šance, ale neskórovali sme.