Poprad v závere otočil duel so Zvolenom

HK Poprad – HKM Zvolen 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Zvolen hneď v úvode zápasu dostal výhodu presilovky a tú využil v 2. minúte po peknej akcii hostí Leskinen – 0:1. Poprad odpovedal v 7. minúte, prvý útok zatlačil súpera v pásme a Arniel nekompromisne zavesil – 1:1. Na začiatku 18. minúty šli Kamzíci do vedenia, počas presilovej hry si Skokanovu prihrávku zrazil korčuľou za vlastného brankára Kubka – 2:1.

Diváci si na ďalší gól museli počkať do 30. minúty. Chlepčok sa pretlačil na svojej modrej cez popradských hráčov a založil prečíslenie, ktoré zúžitkoval Marcinek – 2:2. O štyri minúty išli hráči Zvolena do vedenia. Krieger po sťahovačke chladnokrvne zavesil a využil presilovú hru – 2:3. Po 46 sekundách domáci hráči vyrovnali. Mešár nahodil puk na Rahma a puk upratal do siete Šišovský – 3:3. V 39. minúte ušli počas oslabenia do prečíslenia Arniel s Bondrom a popradská dvanástka prepálila Rahma – 4:3. Kamzíci sa tešili z vedenia iba 20 sekúnd, presilovku stihol využiť „bombou“ od modrej Roy – 4:4.

Tretiu tretinu začali lepšie Rytieri zo Zvolena. Neistý zákrok Čiliaka využil Jedlička – 4:5. Popradčanov inkasovaný gól zaskočil a dlho sa na ľade hľadali, až prišla 55. minúta. Skokan obkrúžil Rahmovu bránku a na útočnej modrej našiel Dalhuisena, ktorého strela doplachtila do siete – 5:5. Takmer identická situácia sa zopakovala aj minútu a pol pred koncom riadnej hracej. Dalhuisenovu tentoraz nahral Svitana a legionár svojím druhým gólom v zápase otočil vývoj stretnutia na 6:5. Tesný náskok Kamzíci ubránili a pripísali si druhé víťazstvo za sebou.

Góly: 7. Arniel (Ully, Bondra), 18. Skokan (Svitana, Brejčák), 35. Šišovský (F. Mešár, Rymsha), 39. Bondra (Arniel), 55. Dalhuisen (Skokan, Svitana), 59. Dalhuisen (Svitana) – 2. Leskinen (Krieger, Saracino), 30. Marcinek (Chlepčok, Kubka), 34. Krieger (Roy, Leskinen), 40. Roy (Jedlička, Zuzin), 55. Jedlička (Kotvan)

Rozhodovali: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak

Vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky 1:3, oslabenia 1:0

bez divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Mike Dalhuisen – Peter Krieger

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Demo – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Handlovský, Mešár, Šišovský – Jevoš, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak

HKM Zvolen: Rahm (Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, J. Mikúš, Stupka – Leskinen, Krieger, Puliš – Jedlička, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok

Corey Neilson (tréner Popradu) – Začali sme dobre, v prvej tretine sme predviedli dobrú ofenzívu a tiež defenzívu. Potom sme mali niekoľko vylúčení a oslabovky sme nezahrali dobre. V tretej tretine hráči ukázali vôľu za výhrou, blokovali strely a snažili sa zvrátiť dej zápasu. Vidím, akú má tento tím dušu a vnútornú silu, je radosť s ním pracovať.

Peter Oremus (tréner Zvolena) – Tento zápas nám ukázal aj dobré veci, ale tiež aj zlé. Tých zlých bolo nakoniec viac, a preto to dopadlo tak ako to dopadlo. Potešila ma hra v presilovej hre, ale musíme teraz popracovať na negatívach, ktoré sa vyskytli v tomto zápase.