Preview zápasu HKm Zvolen – HK Poprad
22. septembra 2017
Preview zápasu HK Poprad – HC 07 Detva
24. septembra 2017

Poprad vezie zo Zvolena dva body

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 31. Matis (T. Bokroš, Kytnár), 34. Coffman (Ross) – 20. Jáchym (Vandas, Heizer), 48. D. Bondra (Abdul, Mc Dowell), 62. Svitana (Mlynarovič).

Rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Kollár, Rojík. Vylúčení: 2:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1050 divákov

Zostavy:

HKm Zvolen: Climie – Hraško, T. Bokroš, Wharton, Ross, Ťavoda, Andersons, M. Novák, Drgoň – Matis, Kytnár, Michal Chovan – Darian Dziurzynski, Coffman, Asuchak – Síkela, L. Jurík, Obdržálek – Kelemen, V. Fekiač, T. Török

HK Poprad: Corbeil – Jáchym, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Ignatov, McDowell, Dinda, Zadražil – Vandas, Heizer, Ježek – P. Svitana, S. Mlynarovič, Abdul – D. Bondra, Lichanec, Štrauch – Bogoslovskij, Matej Paločko, Matúš Paločko

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Zvolena: Mali sme hru v rukách, vypracovali sme si šance, ale nedokázali sme sa presadiť cez prehustený priestor. Popradčania dobre blokovali strely a vyrážali do rýchlych protiútokov. Keď nedáme góly, je problém zvíťaziť. Šancí bolo dostatočne veľa, aby sme vyhrali zápas v 60 minútach. Musíme pracovať. Málo sme sa tlačili do bránky, žiadala sa väčšia agresivita pred bránkou, možno tečované strely by platili na brankára viac.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: My sme prišli do Zvolena so zámerom dodržiavať veci, ktoré sme celý týždeň trénovali. Domáci mali opticky viac z hry, ale moji zverenci dobre bránili. Súper sa dostal do vedenia, keď sme na malý moment neplnili systémové veci. Do tretej tretiny sme išli s tým, že budeme čakať na chybu súpera, ktorá prišla, a vyrovnali sme. Hrali sme trpezlivo, súper dal v závere riadneho hracieho času žrď, šťastena sa priklonila na našu stranu a v predĺžení sme zvíťazili. Trpezlivosť a disciplinovanosť nám priniesli napokon dva body.

Facebook komentáre