Poprad vstúpil víťazne do série

HK Poprad – HC 07 Detva 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)

Popradčania vstúpili do prvého play-off zápasu veľmi aktívne a už po 134 sekundách hry predviedla peknú kombináciu trojica Handlovský – Zagrapan – Livingston a posledne menovaný strieľal do poloodkrytej bránky hostí – 1:0. V 6. minúte dostal pod tlak Livingston rozohrávajúceho Sýkoru, ktorý trafil hlavného rozhodcu, odrazený puk trafil z prvej Handlovský – 2:0. V 17. minúte mohol zvýšiť Zagrapan na rozdiel troch gólov, jeho strelu zastavila horná žŕdka Petríkovej bránky.

V 24. minúte Detva vo svojej prvej presilovke skorigovala stav po Askarovom góle, ktorý ostal nepokrytý medzi kruhmi – 2:1. V 27. minúte sa dostal k puku Askarov, nahodil puk na Vošvrdu a úspešnú dorážku si na svoje konto pripísal Čacho – 2:2. Poprad sa dostal do vedenia už po minúte, Mashinterovu výbornú prácu zavŕšil Mešár – 3:2. Detva v 31. minúte vyrovnala, Askarova znova našla prihrávka na rovnakom mieste – 3:3. Hostia šli o dve minúty do troch a túto výhodu využil Skokan – 4:3.

Po necelých šiestich minútach hry v tretej tretine zahodil nemožné Zagrapan. Na bránkovej čiaru mu gólovú dorážku zblokoval obranca Detvy Rymsha. Na tri kompletné útoky hrajúci hostia držali s Kamzíkmi krok, ale do vyložených streleckých pozícií sa nedostávali. Poprad kontroloval hru. V 55. minúte strieľal z medzikružia osamotený Jendroľ. S jeho pokusom si popradský brankár poradil. Gólovú poistku pridal v 56. minúte po kombinácii prvého útoku nešťastným tečom do vlastnej bránky obranca Detvy Lalík. Gól bol pripísaný popradskému útočníkovi Skokanovi – 5:3. Necelé dve minúty si vzala lavička hostí oddychový čas. Detva to následne skúšala v šestici. Konečné skóre zápasu 6:3 spečatil do prázdnej brány Haščák. Poprad sa ujal vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

Góly: 3. Livingston (Zagrapan, Handlovský), 6. Handlovský, 28. Mešár (Mashinter), 35. Skokan (Livingston, Svitana), 56. Skokan, 60. Haščák – 24. Askarov (Gachulinec, Downing), 27. Čacho (Askarov), 31. Askarov (Downing, Gachulinec)

Rozhodovali: Štefik, Hronský – Durmis, J. Konc ml.

Vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Hudec 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Ulrych, Kramár, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HC 07 Detva: Petrík (Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Lalík – Ščurko, Klíma, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Bača, V. Fekiač, Žilka – Magdolen

Peter Mikula, tréner HK Poprad: Úvodná tretina bola z našej strany zaujímavá a hlavne efektívna. Potom sme sa vrátili k našej staromódnej veci, keď v druhej tretine vždy nakopneme súpera rôznymi individuálnymi chybami. Súper to dokonale využil gólmi v presilovkách. Do tretej tretiny sme hráčov ladili skôr defenzívne, aby toľko neútočili a vyčkávali na chybu súpera, ktorá aj prišla.

Ernest Bokroš, tréner HC 07 Detva: Každá prehra nás mrzí. Tá dnešná veľmi, pretože aj keď nám ušiel začiatok stretnutia, tak sme sa výborne vrátili a vyrovnali stav na 2:2. Bohužiaľ sme sa nechali po zbytočných fauloch vylúčiť do troch, trvalo to príliš dlho a súper to využil a znovu nám odskočil. Aj keď sme sa znova dotiahli, myslím, že sme sa po individuálnych chybách pripravili o dobrý výsledok. Gól do prázdnej bránky v závere už neriešim, to sme hrali vabank.