Poprad vybojoval cenné víťazstvo, Dalhuisen s prvým gólom v novom pôsobisku

HK Poprad – HKM Zvolen 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Kamzíci dostali od Zvolena v 7. minúte výhodu presilovky o dvoch hráčov a po 50 sekundách ju využil výbornou strelou spomedzi kruhov Svitana – 1:0. Ďalší gól visel na vlásku v 14. minúte, po závare pred Tomekovou bránkou dorážal Takáč, jeho strelu zastavil brankár hostí betónom. O dve minúty strieľal z ľavého kruhu Handlovský počas presilovej hry, Tomek chytil puk lapačkou.

Hneď v úvode ušiel do samostatného nájazdu McPherson, po zakončení bol faulovaný, ale následné trestné strieľanie nevyužil. V 25. minúte z výbornej pozície strieľal Kozák, jeho strelu zastavila ľavá žŕdka. Popradčanom sa podarilo ísť do dvojgólového vedenia v 27. minúte, 11 sekúnd pred koncom využili presilovú hru. Zagrapanovu odrazenú strelu dorazil Erving, puk sa kotúľal po bránkovej čiare a ten upratal Takáč – 2:0. Následne sa rozbehla plejáda vylúčení na oboch stranách, Zvolen využil v 40. minúte početnú výhodu, po individuálnej akcii sa presadil McPherson – 2:1.

V 47. minúte prišlo vyrovnanie, Zvolen hral presilovú hru 4 na 3, Trotter si potiahol puk na pravý kruh a švihom prepálil Vošvrdu – 2:2. V 53. minúte vyštartoval do útoku Holanďan Dalhuisen, nahral pod seba, Jacobs z prvej vystrelil a nikým nekrytý obranca bekhendom dorazil túto strelu za bezmocného Tomeka – 3:2. Keď sa hostia nadychovali k záverečnému tlaku, spravili chybu, Poprad šiel do prečíslenia, po Jacobsovej prihrávke pálil Erving a do prázdnej bránky dorazil puk Paločko – 4:2. Zvolen sa nevzdal, odvolal brankára a dve minúty pred koncom zdramatizoval svojou dorážkou duel Špirko – 4:3. Poprad sa následnému silnému náporu ubránil a získal dôležité tri body pred svojim prenasledovateľom.

Góly: 8. Svitana (Zagrapan, Ulrych), 27. Takáč (Erving, Zagrapan), 53. Dalhuisen (Jacobs, Lapšanský), 58. Paločko (Erving, Jacobs) – 40. McPherson (Drgoň, Tomek), 47. Trotter (Špirko), 59. Špirko (Halama, Corrin)

Rozhodovali: Štefik, Juhász – Durmis, Rojík

Vylúčení: 8:9 na 2 min., navyše Vandas 10 min. za nešportové správanie, presilovky 2:2, oslabenia 0:0

2 694 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Mike Dalhuisen – Allan McPherson

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Lapšanský, Jacobs, Matúš Paločko – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik

HKM Zvolen: T. Tomek (Hollý) – Betker, Švarný, Corrin, Stephenson, Drgoň, Tomko, Chlepčok, Meliško – Kelemen, Trotter, Parks – McPherson, Špirko, M. Halama – Thompson, Mráz, Kolenič – Tibenský, P. Halama, Marcinek

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – Bol to veľmi emotívny zápas. Vytvorili sme si dvojgólový náskok, v druhej tretine sa to začalo kúskovať, žiadalo si to držať koncentráciu na striedačke aj na ľade. V určitých pasážach sa nám to prestalo dariť, Zvolen sa dostal do zápasu výsledkovo aj herne. Záver sme zvládli, Zvolenu sme vzali vietor z plachiet rozhodujúcim gólom. Chcel by som poďakovať hráčom, že sme tento zápas zvládli.

Don Nachbaur (tréner Zvolena) – Mali sme veľmi slabú prvú tretinu, Poprad bol rýchly, mali sme ťažké nohy, Popradu sme dali presilové hry. V druhej tretine sme začali hrať lepšie a v tretej tretine sme dali do zápasu veľa energie a mali sme veľa šancí. Popradu sme, ale dali brejkové šance a jednu z nich využil ich obranca pred našou bránkou a bol to zlomový gól. My sme hrali pekne, ale musíme začať hrať jednoduchšie a viac sa tlačiť do bránky.