Poprad vybojoval víťazstvo silným nasadením

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Úvodnú šancu zápasu si vypracoval v 4. minúte Puliš po Fabianovej chybe, Vošvrda gólovú šancu chytil. O dve minúty neskôr výborne zapracovala štvrtá útočná formácia a po Bjalončíkovej strele pekne vytiahol puk spoza bránky Paločko a rýchlo zasunul puk za Brusta – 1:0. V 16. minúte výborne strieľal po buly Handlovský, dorážali aj Preisinger s Vandasom, gól z toho nebol.

Vyrovnanie mohla priniesť 25. minúta, Pulišovi sa skĺzol puk z čepele v poslednej chvíli. V 29. minúte dostali Slovanisti výhodu presilovky o dvoch hráčov v trvaní 95 sekúnd, popradská trojica sa ubránila po heroickom výkone a niekoľkých výborných zákrokov od Vošvrdu. Táto početná výhoda naštartovala Slovan, v druhej tretine mal potom viac z hry, ale Vošvrda ostal neprekonaný.

Tretiu tretinu mal v réžii Slovan, snažil sa stále o vyrovnanie, Vošvrda však čaroval. Najprv zlikvidoval v 43. minúte Petrášovu strelu betónom, v 49. minúte vyrazil Kukumbergovu strelu z prvej. Poprad udrel počas presilovky, Handlovského strelu tečoval šikovne v 52. minúte Preisinger – 2:0. Hostia mohli znížiť o dve minúty neskôr, Urbánkovu strelu, ktorá smerovala do prázdnej bránky z pravého kruhu famózne chytil Vošvrda. Slovan dokázal znížiť v 59. minúte počas powerplay, keď dorazil dve vyrazené strely takmer do prázdnej bránky Zigo – 2:1. Ďalší gól už nepadol a tak po mesiaci sa zrodil opäť rovnaký futbalový výsledok a tri body pre Poprad.

Góly: 6. Paločko (Bjalončík, Kundrík), 52. Preisinger (Handlovský, Kozák) – 59. Zigo (Abdul, Meszároš)

Rozhodovali: Štefik, Tvrdoň – Synek, Jobbágy

Vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0

4 133 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Tomáš Vošvrda – Jindřich Abdul

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Kozák, Brejčák, Fabian, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Božoň – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík – Králik

HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Abdul, Zigo, Puliš – Viedenský, Žitný – Petráš, Kytnár, Kukumberg – Bondra, Urbánek, Sloboda

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – Z hľadiska vecí, ktoré robia hokej hokejom, to nebol najideálnejší výkon, z hľadiska bojovnosti, obetavosti, nasadenia, emócií a výborného výkonu brankára sme však tento zápas vybojovali k výhre.

Roman Stantien (tréner Slovan Bratislava) – Musím pochváliť všetkých chlapcov, hrali výborný zápas. Od druhej tretiny sme mali viac šancí, boli sme lepší, chýbalo však lepšie zakončenie. Je to naša dlhšia slabosť. Za dnešný výkon sa chlapci nemôžu hanbiť, niekedy je hokej taký.