Poprad vyhral doma nad Slovanom rovnako ako pred dvoma mesiacmi

HK Poprad – HC SLOVAN Bratislava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Na popradský zimák zavítal bratislavský Slovan, ktorý súťažný zápas pod Tatrami nevyhral už vyše 10 rokov. Prvú väčšiu šancu si vypracoval v 7. minúte Vandas, keď si hodil puk na os ihriska, Noskovič zasiahol betónmi. V 12. minúte strieľal na bránku Matúš Paločko, Bjalončík jeho strelu dorazil popod betóny bratislavského gólmana – 1:0. Presne o minútu zakončoval zblízka Haščák, Noskovič puk pokryl. 17 sekúnd pred koncom prvého dejstva využil presilovku typickou strelou z pravého kruhu Svitana, prvý bod v drese Popradu zaznamenal Seigo, ktorý mu prihral – 2:0.

V 24. minúte sa Kamzíci dostali do trojgólového vedenia. Svitana počas presilovky našiel voľného Haščáka a ten z prvej prestrelil mladého brankára hostí – 3:0. Aj Slovan využil početnú prevahu. V 35. minúte asistoval Urbánek, z pravého kruhu vypálil bez prípravy O´Donnel – 3:1. Tri a pol minútu pred koncom druhej tretiny mohol Poprad ísť opäť do vedenia o tri góly, Livingston vo výbornej pozícii netrafil bránku.

Záverečná tretina sa niesla v znamení taktiky. Kamzíci hrali účelne s cieľom udržať si dvojgólový náskok. Víťaznú poistku mohol pridať pár minút pred koncom riadnej hracej doby Svitana. Noskovič sa ale prezentoval efektívnym zákrokom. Dráma tak pokračovala ďalej. Slovan odvolal brankára a skúsil to v šestici. Víťazstvo Popradu spečatil do prázdnej bránky najlepší strelec súťaže Marcel Haščák, ktorý má na konte už 27 gólov – 4:1.

Góly: 12. Bjalončík (Matúš Paločko, Matej Paločko), 20. Svitana (Seigo, Haščák), 24. Haščák (Svitana, Drgoň), 59. Haščák (Dalhuisen) – 35. O’Donnell (Urbánek, Štajnoch)

Rozhodovali: Hronský, Štefik – Valo, Frimmel

Vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Hudec, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Livingston, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár, Jevoš, Hajnik – Valigura

HC Slovan Bratislava: Noskovič (Parks) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Maier, Beňo – Ožvald, Urbánek, Jendek – Šišovský, Kytnár, O’Donnell – Kundrik, Bortňák, Rapáč – J. Uram, Lačný, Lepskij

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: S výsledkom je spokojnosť. Dali sme aj v presilovkách góly a dokonca sme ubránili relatívne aj naše oslabovky. Dúfam, že nám to potrvá čo najdlhšie. Slovan je stále špecifický súper a hral prvý s druhým. My si uvedomujeme, že máme odohrané nejaké zápasy naviac. Slovan každý vníma ako konkurenta a že sa nám proti nim hrá dobre, to je asi osud.

Roman Stantien, tréner Slovana: Dávame málo gólov. Vidieť, že nám chýbajú kľúčoví a rozhodujúci hráči. Tí, čo ich momentálne nahrádzajú, nie sú v zakončení takí kvalitní. Máme sedem zranených hráčov, ďalší dnes len tak-tak dohral zápas. V bráne sme mali mladého hráča, ale myslím, že solídne zvládol zápas.