Poprad vyhral nad dvadsiatkou, Haščák päťbodový

HK Poprad – Slovensko U20 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Poprad prvýkrát gólovo udrel v 8. minúte, keď Zagrapanovu strelu dorazil bekhendom Michael Vandas – 1:0. V trinástej minúte hrali Kamzíci presilovku a v nej najprv Patrik Svitana trafil ľavú žŕdku, ale tlak pokračoval a o minútku neskôr jeho presná strela skončila v sieti – 2:0.

Na začiatku druhej tretiny vyletela vysoko Skokanova hokejka a mladíci dostali šancu presilovej hry. Tú zahrali výborne a Krajč dorazil puk do bránky – 2:1. Poprad začal byť následne aktívnejší, ale nedokázal si vypracovať vyloženú šancu. V druhej polovici si domáci hráči vypracovali tlak, prestriedali až tri útoky a unavená pätica dvadsiatky to už nemohla ustáť. Marcel Haščák poslal strieľanú prihrávku pred bránku a Adam Drgoň jemne tečoval – 3:1.

V 46. minúte využil Poprad prakticky presilovku o dvoch hráčov, síce už vylúčený Jedlička naskakoval na ľad, ale v tom momente prepálil Miroslav Preisinger z kruhov všetko, čo mu stálo v ceste – 4:1. O sedem minút neskôr to vyzeralo ako cez kopirák, len pálil Dávid Skokan a bolo to pri hre piatich proti piatim – 5:1. Skóre zápasu uzatvoril Haščák počas oslabenia, keď brankár nestihol prikryť jeho odrazenú strelu od mantinelu a jemný dotyk puku ho poslal za bránkovú čiaru – 6:1.

Góly: 8. Vandas (Zagrapan), 14. Svitana (Drgoň, Haščák), 35. Drgoň (Haščák, Skokan), 46. Preisinger (Svitana, Haščák), 53. Skokan (Svitana, Haščák), 56. Haščák – 23. Krajč

Rozhodovali: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel

Vylúčení: 9:5 na 2 min., navyše Melcher 10 min. za nedovolenú a nebezpečnú výstroj, presilovky 2:1, oslabenia 1:0

347 divákov

Pomocný bod: Slovensko U20

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Česánek, Müller, Kramár, Romaňák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Preisinger, Lušňák – Matúš Paločko, Bjalončík, Šotek

Slovensko U20: Kozel (Latkóczy) – Golian, Mudrák, Fatul, Nemec, Droppa, Turan, Hlaváč, Zubák – Faith, Sojka, Melcher – Lašák, Jedlička, Krajč – Jevoš, Kupka, Valigura – Nagy, Eliaš, Olejník

Filip Mešár (HK Poprad) – V prvej tretine s nami dvadsiatka držala dobre krok, dobre korčuľovali a napádali nás, ale v druhej a tretej tretine im už odchádzali sily a my sme to využili, zatlačili sme ich a z toho padali aj tie góly. Ja osobne som sa prvú tretinu trošku zoznamoval so zápasom, nebol som to ja, ale od druhej tretiny si myslím, že mi to už celkom dobre išlo.

Dávid Romaňák (HK Poprad) – Ako tím sme odohrali dobrý zápas, ja som rád, že som dostal šancu prvýkrát na Tatranskom pohári a snažil som sa ju využiť čo najlepšie a verím, že sa predstavím aj zajtra a posnažím sa podať ešte lepší výkon ako dnes. Mladíci sú vždy húževnatí, zo začiatku to bolo nepríjemné, ale je dobre, že po inkasovanom góle sme strelili ďalšie a ukľudnili hru.

Adam Jevoš (Slovensko U20) – Bolo to pre mňa špecifické, keďže som hral proti vlastným chlapcom, ale myslím si, že sme to dnes nezvládli celkovo ako tím. Zajtra máme ďalší zápas a musíme sa pozerať dopredu.