Poprad vyhral nad Trenčínom po bojovnom výkone

HK Poprad – Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Prvá tretina priniesla od začiatku tlak Popradu. Už v 3. minúte mohol skórovať Emil Bagin a po ňom hneď Matej Paločko, ale obaja zhodne netrafili bránku. V 15. minúte nepriniesla gól strela Aleša Ježeka, ktorému nahrával Dávid Bondra. O minútu neskôr sa už menilo skóre, keď presilovú hru využil Matúš Paločko po asistenciách od Arneho Krotáka a Radoslava Suchého – 1:0.

Druhú tretinu otvorila hneď v 22. minúte strela do hornej žŕdky od Krotáka. V 27. minúte mohol skóre navýšiť Marek Zagrapan, ale v prečíslení netrafil bránku. V 29. minúte Vojaci zavreli vo svojom pásme Kamzíkov, ale dve strely od Adama Drgoňa skončili na tele Kevina Hendersona. O minútu sa však už menilo skóre, keď puk od Tomáša Troligu zapadol presne ku pravej tyčke – 2:0.

Tretiu tretinu poznačila snaha Trenčína niečo spraviť s výsledkom. Ich niekoľkominútová aktivita však zmenu skóre nepriniesla. Ako jednoducho sa dávajú góly ukázal Matúš Paločko, keď tečoval strelu Michala Murčeka – 3:0. Keď sa už zdalo, že sa zápas dohrá, využil Trenčín vďaka Tomášovi Bulíkovi presilovú hru – 3:1. Stretnutie zdramatizoval o pár sekúnd Marcel Hossa, keď spomedzi kruhov prestrelil Martina Šúreka – 3:2. Zmenu skóre nepriniesla ani ďalšia presilovka Trenčína a 30-sekundová hra bez brankára.

Góly: 16. Matúš Paločko (Kroták, Suchý), 30. Troliga (Matúš Paločko, Kroták), 50. Matúš Paločko (Murček, Kroták) – 53. Bulík (Holenda), 54. Hossa (Holenda)

Vylúčení: 4:5, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0

1 690 divákov

Poprad
– Šúrek (41. – 43. Pajpach) – Guliaev, Fabian – Suchý, Dinda – Ježek, Postnikov – Bagin, Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vašaš – Matej Paločko, Mlynarovič, Štrauch

Trenčín – Kutej (Kompas) – Drgoň, Obšut – Holenda, Bohunický – Pavúk, Trška – Švec, Danko – Gašparovič, Sojčík, Hossa – Bezúch, Bulík, Misenev – Sýkora, Lantoš, Ručkay – Pardavý, Šimun, Meidl

Marcel Ozimák – tréner HK Poprad:
Najprv chcem povedať, že štyria hráči mali podpísané otvorené zmluvy a pred zápasom s Novými Zámkami nám odišiel aj Adam Lapšanský. Výhra s Trenčínom je o to cennejšia, že po takomto zásahu do zostavy sme tento zápas zvládli. Do stavu 3:0 sme ho zvládali, ako sme chceli, ale Trenčín sa pokúsil vyrovnať. Posledné tri minúty – klobúk dole pred chlapcami, hádzali sa do striel a bojovali. O ten gól sme si zaslúžili vyhrať.

Robert Petrovický – asistent trénera Dukla Trenčín: Chceli sme začať lepšie, Poprad nás od začiatku dostal pod tlak. Zápas bol otvorený v druhej tretine . V tretej tretine sme chceli vytvoriť tlak, ale dostali sme gól. Stále sme sa však pokúšali streliť gól, čo sa nám podarilo a znížili sme skóre na rozdiel gólu. Prehrali sme však rozhodujúce buly a 40 sekúnd pred koncom sa hra presunula do našej tretiny. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a bojovať 60 minút.