Poprad vyhral štvrtý zápas za sebou

HC Nové Zámky – HK Poprad 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 43. Hřebejk (Varga, Fábry), 44. Saulietis – 17. Svitana (Štrauch), 18. Buc (McDowell, Svitana), 30. Abdul (Bondra, Vartovník)

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Konc st., Jonák – Gegáň, Tvrdoň

1 352 divákov

HC Nové Zámky: Foltán – Látal, Salija, Novák, Plašil, M. Jass, Vidovič, Dubec, Šimek – Lorraine, Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Varga – Hřebejk, Fábry, Gratton

HK Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, König, Dinda, Ježek, Jáchym, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Lichanec – Bondra, Vartovník, Abdul – Vašaš, Bjalončík, Hvila

Ladislav Lubina, tréner HC Nové Zámky: Góly si dávame sami. V druhej tretine sme mali pomer striel 16:6 a výsledok bol 0:1. To tiež o niečom hovorí. Keď vystrelíme 16-krát a nedáme gól, tak asi veľa striel bolo práve takých, čo idú len do štatistík. Po druhej prestávke sme trochu preskupili zostavu, povedali sme si, že to v poslednom domácom zápase tohto roku neodovzdáme a že niečo urobíme pre otočenie zápasu. Myslím si, že sa nám to podarilo a mali sme možnosti vyrovnať na 3:3. Ale potvrdilo sa, že keď mužstvo nie je schopné využiť presilovku 5 na 3, nezaslúži si vyhrať. My sme ju zahrali zle a neboli sme schopní dať gól. Myslím, že to rozhodlo zápas.

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: Začiatok zápasu sa pre nás vyvíjal veľmi dobre. Zápas sme držali pevne vo svojich rukách. Myslím si, že zlom nastal v čase, keď sme nepremenili šance na 4:0 a 5:0. Chlapci začali vymýšľať, robiť veci, aké inokedy nerobia. Tým sme vlastne ponúkli šancu súperovi, ktorý sa jej chopil, dostával sa do tlaku a vytváral si šance. Naspäť sme sa trošku vrátili v oslabení 3 proti 5, chalani zabojovali, pohádzali sa do striel. V tretej tretine sme znova urobili nepochopiteľné chyby, mali sme na hokejkách nervozitu a o výsledok sme bojovali až do konca. Nakoniec som rád, že sme prvýkrát od môjho pôsobenia v Poprade zdolali Zámky na ich ľade v riadnom hracom čase.