Poprad vyriešil brankársku otázku

Svoju prvú profesionálnu zmluvu podpísal Štefan Valluš. Kontrakt na ďalšiu sezónu predĺžil aj Roman Rychlík.

HK Poprad si zmluvne zaviazal dvoch talentovaných brankárov. Štefan Valluš bude trénovať s A-tímom Popradu z pozície tretieho gólmana. Roman Rychlík po prípravných zápasoch odíde na hosťovanie do prvoligového tímu.

„Uplynulú sezónu hodnotím z pohľadu kariérneho rastu kladne. Musím poďakovať trénerovi Mikulovi za prejavenú dôveru, dostal som šancu aj v dôležitých zápasoch. Popri „Vošvecovi“ to mohlo byť stále menej zápasov, čiže som za tú odchytanú porciu zápasov rád. Samozrejme, aj na druhej strane ich mohlo byť viac, ale nad minulosťou netreba lamentovať,“ povedal Rychlík po premiérovej extraligovej sezóne.

„Čaká má nová výzva a situácia v mojej hokejovej kariére. Dúfam, že presvedčím trénera o svojich kvalitách, odchytám čo najviac duelov, budem prínosom pre tím a snáď uhráme čo najlepší výsledok,“ povedal Roman o tom, čo ho čaká v nadchádzajúcej sezóne.

„Pre mladých brankárov je momentálne na trhu veľmi ťažká situácia. Obaja naši gólmani sú talentovaní s potenciálom, ale potrebujú chytať. Platí to ešte viac o Štefanovi Vallušovi, ktorý celú minulú sezónu iba trénoval a takto to nemôže ostať. Zatiaľ bude u nás ako tretí brankár a uvidíme, či dostane šancu v extralige, alebo mu budeme musieť niečo nájsť, pretože vidím, že je to brankár, ktorý môže v budúcnosti ešte namútiť veľa vody. To isté platí o Romanovi, v tomto veku potrebuje odchytať čo najviac súťažných zápasov,“ vyjadril sa tréner brankárov Stanislav Salát.

Štefan Valluš je popradský odchovanec a prešiel mládežníckymi kategóriami Popradu. Posledné dve sezóny strávil v popradskej juniorke. V niekoľkých zápasoch bol aj náhradným gólmanom v A-tíme, ale do extraligového zápasu zatiaľ nezasiahol. Roman Rychlík prišiel do Popradu v sezóne 2015/16. Postupne sa dostal až do popradského áčka, za ktoré odchytal v uplynulej sezóne 7 zápasov s 90,63 % úspešnosťou zásahov a priemerom 2,53 inkasovaného gólu na zápas.

Stránka Tatravagónka Poprad