Poprad zdemoloval Košice

HK Poprad – HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Pred duelom si Poprad uctil dve legendy popradského hokeja Milana Skokana a Pavla Svitanu. Už od začiatku zápasu ukázal, že pôjde priamo za víťazstvom. V 5. minúte trafil Buzzeo po krásnom prieniku hornú žŕdku a Takáčovu dorážku vyrazil Laco ramenom. V 14. minúte sa do dobrej šance dostal Zagrapan, minul však bránku. V 18. minúte sa dostal do samostatného úniku Takáč, Laco ho vychytal ľavým betónom.

V 25. minúte pomohla Lacovi opäť žŕdka, tentokrát ju trafil tvrdou strelou z modrej čiary Petran. Prvú väčšiu šancu si vypracovali Košice v 30. minúte, tentokrát zvonila Vošvrdova konštrukcia bránky. Poprad zúžitkoval svoj tlak v 36. minúte, Ťavoda usmernil za Laca Zagrapanovu strelu – 1:0. 30 sekúnd pred koncom druhej tretiny ešte zahodil svoj samostatný nájazd Heizer.

V 46. minúte dokázali Košice vyrovnať, Dudášovu strelu tečoval Sherbatov a tá preskočila Vošvrdove rameno – 1:1. Poprad odpovedal o dve minúty neskôr, po krásnej akcii zabudla košická obrana na úplne voľného Karalahtiho a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára hostí – 2:1. V 57. minúte ušiel do samostatného nájazdu Abdul a nedal Lacovi šancu – 3:1. Hostia dokázali zápas zdramatizovať v 59. minúte počas hry bez brankára, keď Hričina dotlačil po skrumáži puk za Vošvrdu – 3:2. Päť sekúnd pred koncom tretej tretiny Svitana rozhodol gólom do prázdnej bránky – 4:2.

Góly: 36. Ťavoda (Zagrapan), 48. Karalahti (Takáč, Zagrapan), 57. Abdul (Belluš), 60. Svitana (Bondra) – 46. Šerbatov (Dudáš), 59. Hričina (Ignatuškin, Šedivý)

Rozhodovali: Stano, D. Konc – Výleta, Kacej

Vylúčení: 7:8, navyše Paukovček 10 min. za bitku – Klíma 10 min. za nešportové správanie + DKZ za bitku

4 323 divákov (vypredané)

Stav série 3:0

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák, Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Derliuk, Šedivý, Čížek, Dudáš, Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy – Spilar, Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Hričina

Hlasy po zápase:

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Bol to veľmi náročný zápas, bolo to vyrovnané do konca. V tej powerplay je to aj o šťastí. Chlapci ukázali srdiečko a bojovnosť. Mali sme viac šancí, mohli sme skôr rozhodnúť. Chlapci ukázali svoju morálku a bojovnosť. Keby mi niekto povedal, že budeme viesť 3:0 proti Košiciam, by som sa na daného človeka díval prekvapene.

Roman Šimíček (asistent trénera HC Košice) – Zápas bol vyrovnaný, bol to kvalitný hokej z oboch strán. My sme v ťažkej situácii a neskladáme zbrane. Stále veríme v obrat, máme nádej a všetko zajtra urobíme preto, aby sme sériu vrátili do Košíc. Nie sme odovzdaný tím. Verím, že táto porážka chlapcov namotivovala.