Poprad zdolal Banskú Bystricu, Mashinter s prvým gólom i bitkou

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Druhýkrát v sezóne sa predstavila na popradskom ľade Banská Bystrica. Skóre duelu otvoril v 6. minúte Ulrych, jeho nahodený puk na bránku preletel cez niekoľko hráčov a zaplachtil v sieti – 1:0. Na začiatku 15. minúty predviedli kanadskú bitku Mashinter s Crevier-Morinom. Obrovskú šancu mal dve minúty pred sirénou Mlynarovič, po chybe popradskej obrany ostal sám pred Rychlíkom, ten jeho bekhend zneškodnil.

Na začiatku 25. minúte dostal Poprad 107-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, počas ktorej nastrelil Haščák ľavú žŕdku Belányiho bránky. V 31. minúte hneď po buly sa vybral Matúš Paločko za bránku hostí a šikovnou zadovkou našiel voľného brata Mateja a bolo to 2:0. O dve minúty vytvoril Poprad obrovský tlak v tretine hostí, ale Mashinter po Dalhuisenovej strele nedokázal dorážkou dotlačiť puk do siete. 50 sekúnd pred koncom Faško-Rudáš prekorčuľoval domácich obrancov a tým zrušil signalizované zakázané uvoľnenie, našiel Sukeľa a ten z prvej hodil na nikým nekrytého Ihnačáka, pre ktorého nebol problém trafiť odkrytú bránku – 2:1.

Nesúrodú hru produkovali obe mužstvá aj v treťom dejstve. Jednu z mála súvislých akcií predviedla elitná formácia Kamzíkov v 44. minúte. Proti Haščákovi a po ňom aj Skokanovi sa Belányi v bráne hostí prezentoval efektnými zákrokmi. Na rozuzlenie výsledkovej zápletky sa čakalo do 54. minúty. Mashinter nechytateľne tečoval Seigovu strelu od modrej a Poprad znova viedol o dva góly – 3:1. Barani sa snažili vrátiť do zápasu, ale ich nádeje mohol minútu pred koncom definitívne pochovať Mashinter. Jeho príklep skončil na výstroji brankára hostí, ktorý sa vytiahol aj proti Svitanovmu blafáku v samom závere zápasu.

Góly: 6. Ulrych (Erving), 31. Matej Paločko (Matúš Paločko), 54. Mashinter (Livingston, Seigo) – 40. Ihnačák (Sukeľ, Faško-Rudáš)

Rozhodovali: Baluška, Tvrdoň – Ordzovenský, Vyšný

Vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Mashinter 10 min. za bitku – Kriška 10 min. za napadnutie hlavy a krku, Crevier-Morin 10 min. za bitku, presilovky a oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, Kramár, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Livingston, Bjalončík, Mashinter – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Matej Paločko, Mešár – Jevoš

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (Rabčan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Vybíral – J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Kriška, Mlynarovič, D’Aoust – Sloboda, Dvorský, Melcher – Kabáč, Tamáši, Výhonský

Peter Mikula, tréner Popradu: Potvrdilo sa, čo som predpokladal, že súper dobre bránil a držal stredné pásmo. To nám bránilo vo vytvorení si väčšieho náskoku. Na konci druhej tretiny sme dostali gól do šatne, z čoho sme sa ale dostali. Vedeli sme, že proti Banskej Bystrici nepovedie ľahká cesta k víťazstvu.

Jozef Budaj, asistent trénera B. Bystrice: Vedeli sme už pred zápasom, že hráme proti kvalitnému súperovi po všetkých smeroch hokeja. Snažili sme sa držať v zápase, čo sa nám podarilo až do konca. Vyhral lepší tím.