Poprad zdolal Banskú Bystricu, Valluš s úspešným debutom

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Oba celky sa spolu stretnú na záver prípravy. Úvodný duel, ktorý sa odohral vo Zvolene vyšiel lepšie Popradčanom. Po úvodnom góle Livingstona z 3. minúty vyrovnal v závere druhého dejstva v presilovke Šoltés. Následne v tretej tretine využili dve početné výhody Popradčania po góloch Basarabu a Drgoňa. Basaraba pridal druhý gól v zápase do prázdnej bránky, pretože Bystrica povolala Gajana na striedačku v 56. minúte. Premiéru zažil mladý gólman Štefan Valluš, ktorý pri svojom debute zaznamenal výhru a jeden inkasovaný gól. Odveta je na programe v piatok v Poprade.

Góly: 37. Šoltés (Ihnačák) – 3. Livingston (Skokan), 46. Basaraba (Livingston, Svitana), 49. Drgoň (Svitana, Skokan), 56. Basaraba (Šišovský, Rymsha)

Vylúčení: 8:7 na 2 min., navyše J. Brejčák a Dalhuisen 5+DKZ za hrubosť, presilovky 1:2, oslabenia 0:0

HC ´05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Breton, J. Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Žiak, Bdžoch – Mistele, Ihnačák, Fafrák – Fossier, Berger, Šoltés – G. Gabor, Bubela, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Galbavý

HK Poprad: Valluš (Tomek) – Drgoň, D. Brejčák, Rymsha, Dalhuisen, Ulrych, Demo, Nahálka – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Bjalončík, Šišovský – Mešár, Bortňák, Handlovský – Valigura, Basaraba, Šotek – Dzivjak