Poprad zdolal Košice, Vošvrda s prvým čistým kontom v sezóne

HK Poprad – HC Košice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

V 6. minúte sa pretlačili do prečíslenia Krasničan s Nagyom, druhý menovaný zblízka netrafil odkrytú bránku. O tri minúty neskôr sa do gólovej šance počas presilovky dostal Mráz, z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránku. Poprad si „tutovku“ vypracoval v 17. minúte, Kramár nahral od pravého mantinelu pred bránku Preisingerovi, Riečického pravý betón zachránil Oceliarov od istého gólu. O niekoľko sekúnd neskôr sa dostal puk spoza bránky na nikým nekrytého Livingstona, ani jeho pokus nenašiel cestu do bránky.

Kamzíci sa dočkali v 26. minúte, popradská štvrtá lajna zatlačila hostí do ich pásma a po Dalhuisenovom nahodení tečoval puk pred košickým gólmanom Matúš Paločko – 1:0. V 28. minúte sa do seba zasekli Livingston a Pavlin, rozhodcovia však vylúčili iba popradského hráča. Domáci zahrali oslabovku výborne a dokonca v nej ušiel po Svitanovej prihrávke Skokan do samostatného úniku a nedal Riečickému šancu – 2:0. O niekoľko okamihov neskôr zabudli Oceliari na naskakujúceho Livingstona z trestnej lavice, ten vytvoril prečíslenie a jeho prihrávku z prvej poslal do bránky Vandas – 3:0.

V tretej tretine si už Popradčania strážili náskok a dlho nepúšťali Košičanov do vyloženejších šancí. Až v 53. minúte Mráz prihral Chovanovi, jeho strelu z prvej zlikvidoval Vošvrda a čisté konto si udržal až do záverečnej sirény.

Góly: 26. Matúš Paločko (Dalhuisen, Brejčák), 29. Skokan (Svitana), 30. Vandas (Livingston, Brejčák)

Rozhodovali: Müllner, Hronský – Šoltés, Ordzovenský

Vylúčení: 7:2 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 1:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, D. Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Matej Paločko, Hajnik – Jevoš

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin – Belluš, Réway, Chovan – Milý, Mráz, Klhůfek – Frič, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Nagy – Demek

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner HK Poprad – Myslím, že nie sme tak slabí, aby sme prehrali štyri zápasy po sebe. Paradoxne v náš prospech rozhodla situácia, v ktorej sme boli slabí a to je oslabenie. Tentoraz sme v ňom dali gól my. Situáciu sme si skomplikovali. Proti Košiciam sme sa vrátili na víťaznú nôtu. Bolo to o efektivite v defenzíve, nielen o oslabových hrách ale aj o hre 5 na 5.

Jan Šťastný, tréner HC Košice – Domáci nás porazili našou hrou, ktorá nás zdobí túto sezónu. Porazili nás jednoduchým hokejom, my sme hrali príliš profesorsky. Možno sme sa namlsali dobrými výkonmi, ale pokiaľ nebudeme tvrdo pracovať, tak budeme sklamaní. Poprad potrestal naše chyby. My máme jasne nastavený herný plán  – hrať jednoduchý hokej. Začali sme sa hrať na pánov hokejistov.